captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tapytojas Eugenijus Varkulevičius-Varkalis

„Muzikantas pagrojo, jis kitur vėl gros. O parodos neprivežiosi. Padarei tą parodą ir atrodo – tu jau miręs. Ir kaip vėl viską pradėti iš naujo? To paties negali. Kaip Mačernio poezijoj: „Kol nuobodžio tarnai, rimtuoliai rūškani, / Vėl išmeta į klausimo kelius iš naujo“. Šitas man tinka. Yra nukritimai, po kurių vėl kelies. Ne visada juk laimingas esi. Užtat ir pavydžiu paukščiams. Duok Dieve man kokiu žvirbliu pabūt“, – sako tapytojas Eugenijus Varkulevičius-Varkalis.
Tapytojas Eugenijus Varkulevičius-Varkalis. Dainiaus Ščiukos nuotr.
Tapytojas Eugenijus Varkulevičius-Varkalis. Dainiaus Ščiukos nuotr.

„Eduardo Balsio kredo buvo toks: bet kokia muzika yra gera, jei gerai, profesionaliai parašyta. Mes, jo mokiniai, nusprendėme imtis Eduardo Balsio retrospektyvos, aktualizuoti jo veiklą. Nuo simfoninių kūrinių, chorinių opusų iki lengvosios, estradinės, kino muzikos. Nuo muzikos pučiamiesiems iki vargonų“, – „Lietuvos žinioms“ kalbėjo E. Balsio 100-mečio renginių organizacinės grupės koordinatorius, kompozitorius Gintaras Samsonas. 


Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Menotyrininkas Ernestas Parulskis komentare nesėkmingai analizuoja Lietuvos kultūros biudžetą, nusimena ir prašo specifinės dovanos iš Finansų ministerijos.

„Muzikantas pagrojo, jis kitur vėl gros. O parodos neprivežiosi. Padarei tą parodą ir atrodo – tu jau miręs. Ir kaip vėl viską pradėti iš naujo? To paties negali. Kaip Mačernio poezijoj: „Kol nuobodžio tarnai, rimtuoliai rūškani / Vėl išmeta į klausimo kelius iš naujo“. Šitas man tinka. Yra nukritimai, po kurių vėl kelies. Ne visada juk laimingas esi. Užtat ir pavydžiu paukščiams. Duok Dieve man kokiu žvirbliu pabūt“, – sako tapytojas Eugenijus Varkulevičius-Varkalis. Prieš pat atkuriant Lietuvos nepriklausomybę Varkalis išvyko į Berlyną, vėliau dešimtmetį gyveno ir kūrė Niujorke drauge su Jonu Meku, iliustravo jo knygas. Šiuo metu gyvena Kaune, čia Čiurlionio dailės muziejuje veikia Varkalio knygų, plakatų ir piešinių paroda. Susitikę menininko dirbtuvėje apie ekspoziciją kalbėjome nedaug, bet plačiai aptarėme gyvenimą išskirtinėje menininkų draugijoje Niujorke, grįžimą į Kauną, kadaise Varkalio augintus balandžius ir kodėl tapytojo dirbtuvėje garbingoje vietoje kabo ne tik Lietuvos, bet ir Prancūzijos vėliava. 

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ sausio 15 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close