captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kaip meną atrasti nuo mažens?

„Nors daug kalbam apie vaikus, vis tiek atskiriam juos: čia senjorai, čia mes, o čia vaikas... Ai, tegu vaikas kažką teplioja, kažką daro... O po to verkiam, kad neturim savarankiškai mąstančių žmonių“, – sako dailininkė Jūratė Stauskaitė. Lankysimės prieš 15 metų įkurtoje Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje.  

„Menininkai savo darbuose nagrinėja mus supančios aplinkos nuotaikas, reaguoja į politinius, ekonominius, socialinius klausimus. Tad pakvietėme tapytojus pažvelgti į tai, kas šiandien juos jaudina labiausiai“, – Vilniaus Rotušėje veikiančios tapybos parodos „Dokumentas“ idėją aiškia kuratorė tapytoja Meda Norbutaitė.

Užsienio kultūros apžvalgoje kalbėsim apie šių metų Europos kultūros sostines Materą Italijoje ir Plovdivą Bulgarijoje. Taip pat kur ir kodėl gydytojai pacientams išrašo apsilankymą muziejuje?

„Menininkė apie save pasakoja be nudailinimo, labai tiesmukai ir nemistifikuoja meno. Galbūt ir Lietuvoje ši knyga dalį menininkų išlaisvins iš susireikšminimo ir suteiks progą kalbėti kitaip“, – apie vienos ryškiausių mūsų dienų menininkių, performanso močiutės Marinos Abramovič knygą „Eiti kiaurai sienas“ pastebi literatūrologė Virginija Cibarauskė. 

Menotyrininkas Ernestas Parulskis komentare nesėkmingai analizuoja Lietuvos kultūros biudžetą, nusimena ir prašo specifinės dovanos iš Finansų ministerijos.

„Mūsų civilizacijos ir kultūros ledas labai plonytis. Galime gražiai pasipuošti medaliais ir ordinais, bet kai žmogui iškyla tikras ar tariamas pavojus, jis iš karto įlūžta ir smunka į tamsų instinktų bei pasąmonės akivarą“, – sako rašytojas Sigitas Parulskis. Jo knyga „Amžinybė manęs nejaudina“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Kaip sudominti vaikus menu? Ko reikia, kad vaikai jaustųsi laisvi? Ar meninis lavinimas atskleidžia kūrybinius polinkius, o gal kartais aplaužo vaikų idėjas bei svajones? Viešėsime prieš 15 metų atidarytoje Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, kur veikia paroda „Vaikas manyje“. Pokalbyje dalyvauja galerijos įkūrėja, dailininkė J. Stauskaitė, galerijos direktorė Justina Gražytė ir menininkai Kristina Norvilaitė ir Vilmantas Marcinkevičius.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 12 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 13 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close