captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dr. Daiva Narbutienė apie sukčiavusį grafą Henriką de Broel-Platerį ir advokatą Tadą Vrublevskį

„Tadas Vrublevskis iš grafo Henriko de Broel-Platerio 1907 metais už 2,5 tūkst. aukso rublių nupirko jo bibliotekos knygų rinkinius. Tačiau Vrublevskio butą pasiekė tik dalis įsigytų leidinių. Nors ir žadėjo, grafas neatsiuntė Pustinios dvare saugotos bibliotekos likučių, be to, kelis šimtus vertingiausių knygų jis nuo Vrublevskio nuslėpė, kad jas galėtų pasiūlyti kitiems pirkėjams. 1908 metais Vrublevskis netgi pagrasino grafui teismu“, – pasakoja LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus vedėja dr. Daiva Narbutienė.
Grafo Henriko de Broel-Platerio knygos Vrublevskių bibliotekoje.
Grafo Henriko de Broel-Platerio knygos Vrublevskių bibliotekoje.

Viduramžiai tik scenografija, svarbiausia – pasakojimas. Pasakojimas apie vizionierių, kuriuo patiki ir seka kiti. Tačiau kai jie suvokia, kur atėjo...“ – romano „Kraujas mėlynas“ idėją aiškina rašytoja Undinė Radzevičiūtė, šių metų Rašytojų sąjungos premijos laureatė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Mano skulptūrinės keramikos kūriniai – tarsi laiko ir patirties išvagoti gyvenimai, prisiminimai, individualios patirtys. Kaip medžio kamieno rievėse atsispindi jo amžius, taip mano darbuose šį įspūdį sukuria susisukusios molio įrantos, nelygumai. Tarsi prabėgusio laiko pėdsakai atsiradusios faktūros ženklina darbuose  įprasmintas istorijas”, –  debiutinėje parodoje eksponuojamus kūrinius apibūdina keramikė Rima Leipuvienė.

„Tadas Vrublevskis iš grafo Henriko de Broel-Platerio 1907 metais už 2,5 tūkst. aukso rublių nupirko jo bibliotekos knygų rinkinius. Tačiau Vrublevskio butą pasiekė tik dalis įsigytų leidinių. Nors ir žadėjo, grafas neatsiuntė Pustinios dvare saugotos bibliotekos likučių, be to, kelis šimtus vertingiausių knygų jis nuo Vrublevskio nuslėpė, kad jas galėtų pasiūlyti kitiems pirkėjams. 1908 m. gegužės 13 d. Vrublevskis netgi pagrasino grafui teismu“, – pasakoja LMA Vrublevskių bibliotekos Retų spaudinių skyriaus vedėja dr. Daiva Narbutienė. Kas ir kaip leidžia atskleisti tokius bibliotekos istorijos detektyvinius faktus – pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 11 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close