captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kaip buvo įsteigtas savanorių judėjimas, neoficialiai pavadintas Nepriklausomybės gvardija?

Sausio 13-osios išvakarėse pasirodė vieno pagrindinių Sąjūdžio steigėjų Artūro Skučo knyga „Nepriklausomybės gvardija“.
Knygos viršelis. Mažoji leidykla.
Knygos viršelis. Mažoji leidykla.

Minint prieš dvidešimt aštuonerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, sausio 11 d. 08.00 val. ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių bus uždegamos vienybės, pergalės ir atminties žvakutės. Akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje Laisvės gynėjų dienai paminėti, ketina dalyvauti daugiau kaip 1500 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje ir užsienyje. Prisijungti prie pilietinės iniciatyvos kviečia nuo 2014 metų ją globojanti prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Seime penktadienį bus svarstomas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos  įstatymo pakeitimo projektas. Tuo metu vienas iš alternatyvaus įstatymo projekto iniciatorių Seimo TS-LKD frakcijos narys Andrius Kubilius  išplatino pranešimą, kuriame siūloma Valdančiajai daugumai neskubinti Seimo valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovų parengto LRT įstatymo svarstymo, o siekti plataus politikų ir ekspertų sutarimo.

Sausio 13-osios išvakarėse pasirodė vieno pagrindinių Sąjūdžio steigėjų Artūro Skučo knyga „Nepriklausomybės gvardija“. Ji pasakoja apie sudėtingą ir itin svarbų Lietuvos istorijos laikotarpį – Atgimimą, kovą už nepriklausomybę ir pirmuosius mūsų šalies gynybos žingsnius. Tuo pat metu buvo įsteigtas ir savanorių judėjimas, neoficialiai pavadintas Nepriklausomybės gvardija, kuris vėliau tapo Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Apsaugos skyriumi.

Verslo naujienos, užsienio politikos aktualijos.

Dramos edukatorės Raimondos Medeišienės komentaras.

Orai. Dienos renginiai.

Ved. Artūras Matusas. Red. Saulius Liauksminas.

„Ryto garsai“ – sausio 11 d., penktadienį, nuo 06.30 iki 09.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close