captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: lietuvių literatūros vertėja į kartvelų kalbą Nana Devidze

„Tėvelis, išleisdamas mane į gyvenimą, apdovanojo kraičiu, kurio vardas – Lietuva. Ką man reiškia šis kraitis, aš net negalėčiau paaiškinti. Tai mano dvasios oazė“, – viename susitikime yra sakiusi lietuvių literatūros vertėja į kartvelų kalbą Nana Devidze.  
Nana Devidze. Vlado Braziūno nuotr.
Nana Devidze. Vlado Braziūno nuotr.

„Dėstytojo ir menininko santykis dažnai kategorizuojamas akademinio formato nuostatomis. Dėstytojas/menininkas, nepriklausomai nuo savo pareigybių, visgi labiau linkęs identifikuotis meno formomis“, – apie mąstymo ar nerašytų taisyklių stereotipus paneigiančią VDA Telšių fakulteto dėstytojų kūrybos parodą Klaipėdoje, kviečiančią žiūrovą smalsiai tyrinėti, pasakoja jos kuratorė Neringa Poškutė-Jukumienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Tėvelis, išleisdamas mane į gyvenimą, apdovanojo kraičiu, kurio vardas – Lietuva. Ką man reiškia šis kraitis, aš net negalėčiau paaiškinti. Tai mano dvasios oazė. Sunkiausiomis mano gyvenimo akimirkomis, kai nebematydavau jokios išeities ir prošvaistės savo šalies ir šeimos gyvenime, į rankas imdavau knygą ir pradėdavau versti į gruzinų kalbą Romualdo Granausko apsakymus. Daugelis mano tautiečių apleido Gruziją, kiekvienas ieškojo būdų, kaip išgyventi. O man išgyventi padėjo Lietuva“, – viename susitikime yra sakiusi lietuvių literatūros vertėja į gruzinų (kartvelų) kalbą Nana Devidze. Apie ištikimybę lietuvių literatūrai, trunkančią visą gyvenimą, pokalbis studijoje su Nana Devidze, neseniai Tbilisyje pristačiusia naują Antano Vienuolio „Kaukazo legendų“ vertimą.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ sausio 10 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...