captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą šviesaus atminimo operatorių Audrių Kemežį

„Jis niekada  nechaltūrino , niekada nešokinėjo nuo reklamos, prie laidos, serialo, o tik paskui laisvalaikiu – prie filmo. Šis santykis yra nykstantis – operatoriai dažnai išmaino savo profesiją į smulkius centus. Audrius niekada nesismulkino – jeigu filmuodavo, tai filmas būdavo jo gyvenimo dalis ir išnykdavo bet kokie reikalai ar darbai“, – apie šviesaus atminimo kino operatorių Audrių Kemežį, įvertintą Nacionaline kultūros ir meno premija, prisiminimais dalijasi režisierius Audrius Stonys.
Žygimanto Gedvilos nuotr.
Žygimanto Gedvilos nuotr.

„Pasirinkau praėjusio amžiaus šeštąjį dešimtmetį todėl, kad jaučiu nostalgiją savo tėvų ir vyro vaikystės laikmečiui. Keista – jame negyvenau, bet tarytum atsimenu, „matau“ jų akimis. Beje, kai kurie jų daiktai, drabužiai, knygos, pasiekė ir mano vaikystę, aštuntąjį dešimtmetį“, – pasakoja rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė, kurios knyga – mažasis romanas – „Šulinys“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Istoriją didžiąja dalimi pasakoju be „kalbančių galvų“, būdingų dokumentikos žanrui. Tikiu, kad istorijos gerbėjų nenuvilsiu, nes velniškai ilgai užtrukome rinkdami archyvinę medžiagą – rasti konkrečius archyvus, apie kuriuos žinojome esant, buvo bene sudėtingiausia filmo kūrimo dalis“, – sako filmo „Spec. Žvėrynas“ režisierius Andrius Lekavičius.

„Audriaus Kemežio jėga ir stiprybė buvo tame, kad jis perėmė Jono Griciaus ir bendrai Lietuvos operatorinę mokyklą. Perėmė ne tik profesionalumą – kas irgi yra vienas jos bruožų, bet ir maksimalistinį požiūrį į savo profesiją. Jis niekada nechaltūrino, niekada nešokinėjo nuo reklamos, prie laidos, serialo, o tik paskui laisvalaikiu – prie filmo. Šis santykis yra nykstantis – operatoriai dažnai išmaino savo profesiją į smulkius centus. Audrius niekada nesismulkino – jeigu filmuodavo, tai filmas būdavo jo gyvenimo dalis ir išnykdavo bet kokie reikalai ar darbai“, – apie šviesaus atminimo kino operatorių Audrių Kemežį, įvertintą Nacionaline kultūros ir meno premija, prisiminimais dalijasi režisierius Audrius Stonys.  Pokalbis su A. Stoniu apie draugystę ir darbus su A. Kemežiu. Skambės ir kino operatoriaus mintys apie kūrybą, išsakytos 2015 metų interviu.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ sausio 9 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...