captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar fotografus džiugina šiandieninė vaizdų kultūra?

„Savo kūriniais noriu perteikti mintį, jog tuo, ką matome, negalime pasikliauti aklai. Visuomet turime įsižiūrėti giliau, klausti: kas tai? Galbūt mums reikės sužinoti regimo atvaizdo kontekstą? Kvestionuoti net ir tą informaciją, kuri apibrėžia kontekstą?“ – portalui 15min.lt sako fotomenininkas Valentynas Odnoviunas. Jam ir fotografėms Daliai Mikonytei ir Violetai Bubelytei įteiktos Lietuvos fotomenininkų sąjungos premijos. 
Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys. Kauno studija
Dalia Mikonytė ir Adomas Žudys. Kauno studija

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje pristatomi daugiau kaip pusę amžiaus iš visuomenės akiračio išnykę vieni vertingiausių ir seniausių vitražų Lietuvoje. Paroda „Sugrįžęs į šviesą. Trapaus kūrinio istorija“ papildyta ką tik iš restauratorių rankų sugrįžusiais 4 evangelistais. Tai proga iš arti pamatyti visus 5 vitražus iš Švč. Sakramento bažnyčios. Pokalbis su parodos kuratore Raimonda Norkute.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Turime suvokti, kad kultūra – tai ne tik meninė kūryba. Kultūra turėtų persmelkti visas mūsų veiklas – švietimą, mokslą, politiką, ekonomiką...“ – apie kultūrinę savimonę ir jos reikšmę  savo komentare svarsto kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Savo kūriniais noriu perteikti mintį, jog tuo, ką matome, negalime pasikliauti aklai. Visuomet turime įsižiūrėti giliau, klausti: kas tai? Galbūt mums reikės sužinoti regimo atvaizdo kontekstą? Kvestionuoti net ir tą informaciją, kuri apibrėžia kontekstą?“ – portalui 15min.lt sako fotomenininkas Valentynas Odnoviunas. Jam ir fotografėms Daliai Mikonytei ir Violetai Bubelytei įteiktos Lietuvos fotomenininkų sąjungos premijos. Studijoje su premijos laureatais pasikalbėsime apie fotografiją ir už nuotraukos besislepiantį kontekstą – ar įvairia informacija užverstas žmogus šiandien dar varginasi bandydamas suprasti menininko užkoduotas prasmes? Ar fotografai jaučiasi pamaloninti dėl to, kad gyvename vaizdų pasaulyje? Pokalbis su V. Odnoviunu ir D. Mikonyte studijoje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ sausio 8 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...