captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: plotu mažytis – gamyba didelis prekinis ūkis

Valdantys tik 3,7 ha nuosavos žemės, Panevėžio rajono ūkininkai Emilija ir Algirdas Bieliniai sukūrė šiuolaikinį prekinį ūkį.

Valdantys tik 3,7 ha nuosavos žemės, Panevėžio rajono ūkininkai Emilija ir Algirdas Bieliniai sukūrė šiuolaikinį prekinį ūkį. Jo produkciją – kiaušinius ir paukštieną – noriai perka prekybos centrai. Panevėžiečių patirtis skatina iš esmės keisti požiūrį ne tik į mažuosius ūkius, bet ir kritiškai vertinti tokių ūkių šeimininkų kai kurias pretenzijas.

 

Lietuviškos kiaulienos Lietuvoje, ir ne tik joje, visiems reikia. O štai lietuviškų kiaulių jau nebe labai, nes iš fermų, kuriose jos laikomos, sklinda prasti kvapai. Bet juk ir augesniam vaikui aišku, kad kiaulienos be kiaulių negali būti...

 

Nors 2011–2012 metų žiemos orai nebuvo blogi žieminiams rapsams ir javams žiemoti, patirta mažiau žalos, negu ankstesniais metais,  tačiau praėjusį rudenį šalies žemdirbiai rapsų ir javų apdraudė dvigubai daugiau – apie 50 tūkstančių hektarų. Vokietijos specializuota pasėlių draudimo bendrovė ,,Vereinigte Hagelversiecherung“ irgi daug daro, kad pernai apdraustiems pasėliams padaryta žala, jeigu tokios bus, būtų kuo teisingiau atlyginta. Tikimasi, kad tam gerai pasitarnaus ir praėjusia savaitę surengti žalos nustatymo ekspertų mokymai.

 

Ved. Algirdas Steponavičius.

 

„Gimtoji žemė“ – antradienį, vasario 26 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...