captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – fotomenininkas Antanas Sutkus

„Jeigu dabar būčiau jaunas smalsus trisdešimtmetis, fotografuočiau tą patį. Važinėčiau po Lietuvą. Fiksuočiau sodybų tuštėjimą“, – sako fotomenininkas Antanas Sutkus, kurio didžiulė paroda „KOSMOS“ veikia Nacionalinėje dailės galerijoje.
Svečiuose pas A.Sutkų. Bertos Tilmantaitės nuotr.
Svečiuose pas A.Sutkų. Bertos Tilmantaitės nuotr.

„Šie pokalbiai man buvo nauja įdomi ir labai intensyvi patirtis, keitė mano asmeninį santykį su tam tikrom temom, kurios man kaip mokslininkui buvo abstrakcijos“, – patirtimi dalijasi istorikas Aurimas Švedas, kurio knyga „Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Ką šiemet žada „Auksiniai gaubliai“? Kokios iki šiol mažai girdėtos istorijos atskleidžiamos apie Rembrandtą Nyderlanduose? Suomijos miškuose pristatytas skulptoriaus Isaaco Cordalo kūrinys. Apie visa tai – užsienio kultūros naujienų apžvalgoje.

„Man norisi dialogo, norisi išprovokuoti diskusiją, kad mieste atsirastų alternatyva instituciniams teatrams, o žiūrovams būtų galimybė rinktis“, – sako Jaunojo kūrėjo premija apdovanotas šokėjas Marius Pinigis. Pokalbis su Kaune kuriančiu šokėju apie miesto lemiamus kūrybinius apribojimus ir iš desperacijos atsiradusias inspiracijas.

„Turime suvokti, kad kultūra – tai ne tik meninė kūryba. Kultūra turėtų persmelkti visas mūsų veiklas – švietimą, mokslą, politiką, ekonomiką...“ – apie kultūrinę savimonę ir jos reikšmę  savo komentare svarsto kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

„Viduramžiai tik scenografija, svarbiausia – pasakojimas. Pasakojimas apie vizionierių, kuriuo patiki ir seka kiti. Tačiau kai jie suvokia, kur atėjo...“ – romano „Kraujas mėlynas“ idėją aiškina rašytoja Undinė Radzevičiūtė, šių metų Rašytojų sąjungos premijos laureatė.

„Jau anksčiau pasirinkau, kad dirbsiu su archyvu. Žinau, kad tų kadrų iš jaunystės niekas nepakartos. Ir tikiuos, kad tie kadrai bus laukiami“, – sako fotomenininkas Antanas Sutkus. Personalinė paroda „KOSMOS“ kviečia atrasti kiek kitokį mūsų fotografijos klasiką.  Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ A. Sutkų kalbina kolega fotografas Artūras Morozovas.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 5 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 6 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close