captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „vizijos atskleidžia, iš kokių troškimų iškilo Lietuva“

„Praeitis yra pilna ateičių, ateities įsivaizdavimų, vaizduotės šėlsmo, kuris galėjo likti tik žaidimas, burtai ar svaičiojimai, bet konkrečiu laiku ir konkrečioje vietoje padėjo žmonėms ištverti sunkią dabartį, įkvėpė tikėjimo, suteikė vilties, padovanojo prasmę gyventi“, – pastebi knygos „Įsivaizduoti Lietuvą: 100 metų, 100 vizijų 1918–2018“ sudarytojai Norbertas Černiauskas, Marija Drėmaitė ir Tomas Vaiseta.    
Knygos viršelis. Leidykla „Baltos lankos“.
Knygos viršelis. Leidykla „Baltos lankos“.

„Tauragės pilies menės jau pritaikytos visuomenės poreikiams, pritaikytos patalpos ir reprezentacinėms reikmėms, sąlyginai vadinamos Kultūrinių derybų, Deklaracijų ir Diplomatijos menėmis. Tauragėje iki šiol neturėjome net normalios konferencinės salės, ką jau kalbėti apie profesionalaus meno atstovų prisikvietimą į šalies pasienį. Dabar galime džiaugtis atvertomis pilies menėmis ir kurti ambicingus planus kultūrinio gyvenimo ateičiai“, – sako projektą koordinavusi Tauragės rajono savivaldybės plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Gaižauskienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Gyvenime visada pastebiu žmonių veidus. Aš stebiu juos ir matau reljefą. Į veidą žiūriu sensualiai, patiriu tai jausmiškai. Mano išraiška dažnai yra bauginanti – tai deformuotų formų veidai. Bet gyvenime, sakyčiau, esu veidų stebėtoja“, – mintimis dalijasi menininkė Agota Bričkutė, Kauno kultūros centre pristatanti tapybos parodą „Sielos autoportretai“.

„Praeitis yra pilna ateičių, ateities įsivaizdavimų, vaizduotės šėlsmo, kuris galėjo likti tik žaidimas, burtai ar svaičiojimai, bet konkrečiu laiku ir konkrečioje vietoje padėjo žmonėms ištverti sunkią dabartį, įkvėpė tikėjimo, suteikė vilties, padovanojo prasmę gyventi“, – pastebi knygos „Įsivaizduoti Lietuvą: 100 metų, 100 vizijų 1918–2018“ sudarytojai Norbertas Černiauskas, Marija Drėmaitė ir Tomas Vaiseta. Kaip žvelgiant į praeitį pažvelgti į ateitį? Kaip išgrynintos Lietuvos 100-ečio ryškiausios asmenybės ir vizijos? Kas apskritai yra istorija? Pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 4 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...