captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Istoriko teritorija“: Vasarnamis ir jo paslaptys

Kodėl Naujausiais laikais užgimęs modernybės pasaulis dažniausiai buvo nepakantus  kitiems ir kitokiems,  bandydamas juos izoliuoti, įkalinti, gydyti? Ką specifinės sovietinės modernizacijos projektas reiškė žmonėms, kenčiantiems nuo įvairių negalių, tarp jų – nuo psichinių sutrikimų?
Dainiaus Labučio nuotr.
Dainiaus Labučio nuotr.

Kokie svarbiausi mitai ir legendos slepia tikrąjį sovietinės psichiatrijos veidą? O kokius dalykus gydytojai, pacientai, jų artimieji linkę iš viso apgaubti užmaršties šydu? Ką mums apie sovietinės valstybės ir visuomenės gyvenimą gali papasakoti ligoninės, kurią vadiname Vasaros 5, istorija?

Kaip paaiškinti tai, kad daugeliu atvejų mūsų atšiaurus požiūris į gyvenančius ir kenčiančius nuo psichinių sutrikimų iš esmės nepasikeitė nuo kūjo ir pjautuvo civilizacijos klestėjimo laikų? Ar tai reiškia, jog kai kuriose mūsų gyvenimo sferose sovietmečio eksperimentai tęsiasi toliau?

Šiuos ir daugelį kitų klausimų aptarsime su istoriku, rašytoju, redaktoriumi, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytoju dr. Tomu Vaiseta, parašiusiu monografiją „Vasarnamis: Vilniaus psichiatrijos ligoninės socialinė istorija (1994–1990)“.

Ved. Aurimas Švedas.

„Istoriko teritorija“ sausio 2 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama  22.10 val.

https://www.facebook.com/hcultus/?ref=br_rs

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close