captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: lietuvių kalba nuotoliniu būdu

Besimokydami kitos kalbos mes geriau suvokiame ir savo kalbą. Jei lietuviai nori išmokti užsienio kalbų, iš pradžių privalo gerai mokėti savo gimtąją kalbą.
Kalbos praktikos centras „Lingua Lituanica“. Iš kairės – Yochanan Shanaizoy iš Belgijos<br> kalbos atašė Luc Aubry iš Prancūzų instituto Lietuvoje<br> vertėja Snieguolė Kavoliūnienė ir sėdi direktorė doc. dr. Irena Kruopienė.
Kalbos praktikos centras „Lingua Lituanica“. Iš kairės – Yochanan Shanaizoy iš Belgijos
kalbos atašė Luc Aubry iš Prancūzų instituto Lietuvoje
vertėja Snieguolė Kavoliūnienė ir sėdi direktorė doc. dr. Irena Kruopienė.

„Aš esu kalbos atašė ir turėčiau propaguoti prancūzų kalbą Lietuvoje“, – sako Prancūzų instituto Lietuvoje kalbos atašė Lucas Aubry, – tačiau atsitiko taip, kad lietuvių kalba tapo mano kultūros dalimi ir manęs neapleidžia mintis, kaip ją išsaugoti. Visada užduodu sau klausimą, kuo ši šalis gali prisidėti prie žmonijos kūrimo ir tobulinimo? Ir randu atsakymą – unikalia ir labai gražia kalba“.

Besimokydami kitos kalbos mes geriau suvokiame ir savo kalbą. Jei lietuviai nori išmokti užsienio kalbų, iš pradžių privalo gerai mokėti savo gimtąją kalbą.

Yochananas Shanaizovas nusprendė gyventi Lietuvoje. Šiuo metu mokosi lietuvių kalbos ir LR Konstitucijos pagrindų. Anot jo, šalį ir jos kultūrą galima pažinti tik per kalbą, o norint integruotis, jaustis visaverčiu svetimoje šalyje, reikia žinoti įstatymų bazę. Reikia gerbti šalį, kurioje nori mokytis, dirbti ir gyventi.

Kalbos praktikos centras „Lingua Lituanica“ ir Baltijos edukacinių technologijų institutas pakvietė trečiųjų šalių, turinčių leidimą mokytis, laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje į „Virtualiąją trečiųjų šalių piliečių akademiją“. Čia mokomasi nuotoliniu būdu. Direktorė doc. dr. Irena Kruopienė yra nustebinta studentų motyvacijos, ryžto ir noro mokytis lietuvių kalbos:  „Jiems nepakanka tik kalbos žinių, jie nori pažinti šalies kultūrą, papročius, tradicijas ir mielai dalyvauja visose šventėse“.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, vasario 27 d., 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close