captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Liudviko Rėzos premijos laureatas Albertas Danilevičius

Šiemet 10-oji jubiliejinė L.Rėzos premija paskirta Juodkrantėje gyvenančiam skulptoriui ir pedagogui Albertui Danilevičiui už kultūros ir meno iniciatyvas, telkiančias profesionalaus meno kūrėjus ir stiprinančias vietos bendruomenę, už edukacinę veiklą, skatinančią bendruomenės kūrybiškumą bei Kuršių nerijos savitumą atspindinčią autoriaus kūrybą.
Aušros Mikalauskienės/ 15 min. nuotr.
Aušros Mikalauskienės/ 15 min. nuotr.

„Senelis gražiai rašęs apie kaimiečius – maždaug toks buvo mokykloje susiformavęs mano įvaizdis apie Vaižgantą. Kurdamas filmą, atradau jį visai kitokį – veiklų,  šmaikštų, autoironišką, laužantį kanonus ir išsiskiriantį gilia nuojauta. <...> „Tumo kodeksas“ – ne pamokslavimas, o vieno žmogaus vertybių kodeksas – žmogaus, kuris gyveno atvirai sakydamas tiesą ir nelikdamas abejingas“, – sako režisierius Eimantas Belickas, pristatantis dokumentinį filmą apie Juozą Tumą-Vaižgantą „Tumo kodeksas“. 

Mėnraščio „Kultūros barai“ 12-ojo numerio apžvalga su vyriausiąja redaktore Laima Kanopkiene.

„Tie šimtamečiai, jų istorijos ir yra Lietuva. Išvažinėjau visą šalį, pamačiau labai gražų kaimą, Lietuvą“, – pasakoja fotografė Monika Požerskytė. Jos paroda „Šimtas metų kartu“ veikia Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje.

Jubiliejinė premija paskirta Juodkrantėje gyvenančiam skulptoriui ir pedagogui Albertui Danilevičiui, už kultūros ir meno iniciatyvas, telkiančias profesionalaus meno kūrėjus ir stiprinančias vietos bendruomenę, už edukacinę veiklą, skatinančią bendruomenės kūrybiškumą bei Kuršių nerijos savitumą atspindinčią autoriaus kūrybą. Ką apie gyvenimą ir kūrybą unikaliame, bet ir griežtai saugojamame kampelyje papasakojo 10-osios Liudviko Rėzos premijos laureatas?

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 28 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...