captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo“: dailininkui Kazimierui Žoromskiui – 100

Antrasis pasaulinis karas, okupacijos po pasaulį išblaškė nemažai talentingų lietuvių. Vienas tokių – pasaulinio garso dailininkas Kazimieras Žoromskis. Susirgęs nepagydoma tėvynės nostalgijos liga, 1986 metais grįžo į Lietuvą. Ir ne tuščiomis...
Dailininkas Kazimieras Žoromskis. Asmeninio K. Žoromskienės albumo nuotr.
Dailininkas Kazimieras Žoromskis. Asmeninio K. Žoromskienės albumo nuotr.

Antrasis pasaulinis karas, okupacijos po pasaulį išblaškė nemažai talentingų lietuvių, kurie savo energiją, kūrybines galias atidavė ne gimtajam kraštui, o šalims, suteikusioms laikiną, tačiau ilgus dešimtmečius trukusį prieglobstį.

Vienas tokių – pasaulinio garso dailininkas Kazimieras Žoromskis. Jis daugiau kaip po keturiasdešimties metų klajonių, susirgęs nepagydoma tėvynės nostalgijos liga, 1986 metais grįžo į Lietuvą. Ir ne tuščiomis – atvežė didžiausią savo darbų kolekciją.

„Kazimieras Žoromskis buvo vienas įdomiausių  pašnekovų apie kūrybą ir gyvenimo meną, – prisimena akademikas Algirdas Gaižutis. – Kazimierui Žoromskiui buvo pačios Gamtos duotas didis tobulumo geismas, susijęs su viltimi ir tikėjimu, meile žmogui ir pagarba dvasios viršenybei. Didelio meistro mirtis neištrina jo parašo, o tik pakylėja jį į mitologijos ir nuolatinių interpretacijų sritį“.

Apie ilgą kelionę namo, apie meną ir kūrybą  su dailininku Kazimieru Žoromskiu kalbasi Alina Meilūnaitė. Pokalbis įrašytas 1995 metais.

Redaktorė Vida Mikšytė. Garso režisierė Sonata Jadevičienė.

„Iš radijo aukso fondo“ kovo 4 d., pirmadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama per LRT RADIJĄ kovo 5 d. 01.05 val.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close