captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: ryškiausios metų kelionės

Šiemet nemažai keliavome po Lietuvą, tad prisiminsime keletą įsimintiniausių susitikimų.  

Užsuksime į 2018-ų metų Lietuvos kultūros sostinę – Marijampolę, keletą miesto muziejų, kuriuos verta aplankyti. Vienas jų – demokratinių vertybių puoselėtojo Lietuvos prezidento Kazio Griniaus muziejus.

Tarpukariu svarbiu Marijampolės pramonės centru tapo pirmasis toks Lietuvoje cukraus fabrikas, tad apsilankysime čia veikiančiame muziejuje.

„Pagrindinę kultūros upę maitina žmonės, atvykę iš įvairių miestų bei miestelių, tad mes atsigręžiame į žmones, kilusius iš Rokiškio krašto“, – pasakoja 2019-ų metų Lietuvos kultūros sostinės – Rokiškio programos koordinatorė Irena Matelienė.  

„Galvojom, gal likti Klaipėdoje, turim darbus, didelis miestas, daug pramogų. Tačiau ten būtume prapuolę, todėl grįžome į gimtąją Plungę ir įkūrėme orkestrą“, – sako Plungės kultūros centro simfoninio orkestro įkūrėjai ir vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai.

„Mes vartojame kultūrą rajono aplinkos ir santykių gerinimui“, – sako Žemųjų Šančių bendruomenės pirmininkė, menininkė Vita Gelūnienė. Šančiškiai kviečia visą rajoną į šviesos ir šešėlių šventę „Balzaminė Kalėdų tuopa“.   

„Alytaus situacija nesiskiria nuo kitų miestų: išvažiuojančių daugiau, nei grįžtančių. Bet ne tai svarbiausia. Yra kas grįžta, ir reikia padaryti tą grįžimą kuo sklandesnį“, – apie visiems Alytaus moksleiviams skirtą Lietuvybės centrą pasakoja Likiškėlių pagrindinės mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas.

„Mes tiesiog čia kuriam savo gyvenimą. O tą gali pradėti bet kur. Jeigu žmonės nori prisijungti, pabūti, sakom – esat laukiami“, – sako partizaninės kultūros erdvės „Miško uostas“ kūrėja Marija Savickienė.

„Muziejuose eksponatus liesti draudžiama. Bet šis meteoritas keliavo 4,5 milijardus metų, kol pasiekė žemę! Kaip neleisi jo paliesti?” – unikaliausius eksponatus aprodo astronomas dr. Gunaras Kakaras, su kuriuo leisimės į kelionę po Etnokosmologijos muziejų.

Ved. Gailutė Jankauskienė ir Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 29 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 30 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...