captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: teatro kritiko prizo laureatė Aušra Kaminskaitė

„Pačių kritikų gretose žiniomis dažnai ne dalijamasi, bet kovojama – bendraujant kritikams dažniausiai užduodamų klausimų viršūnėje puikuotųsi „tu ką, nežinai?“, o didysis kritiko džiaugsmas ir moralinė pareiga – pataisyti fakto klaidą padariusį kolegą ir padaryti tai ne tarp kitko, bet suteikiant pataisymui (t.y. savo žinojimui) ypatingą reikšmę“, – tekste „Kritikai emigrantai“ rašo Aušra Kaminskaitė, Scenos meno kritikų asociacijos įvertinta „Teksto rakto“ apdovanojimu.
Dmitrijaus Matvejevo nuotr.
Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

„Mūsų civilizacijos ir kultūros ledas yra labai plonytis. Galime gražiai pasipuošti medaliais ir ordinais, bet užtenka tiktai tam tikrų sąlygų, kai žmogui iškyla tikras ar tariamas pavojus, ir žmogus iš karto įlūžta. Pralaužia kultūros ledą ir smunka į tamsų, instinktų ir pasąmonės akivarą“, – sako rašytojas Sigitas Parulskis, kurio knyga „Amžinybė manęs nejaudina“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šioje parodoje menininkas, studijuodamas meno istoriją, pajunta nerimo jausmą, nes pasimeta informacijos sraute. Bet jis vis dar nori kurti, tad bando kreiptis į autoritetus per burtus, bando rasti meno lauke laisvo ploto, kuriame vis dar galima sukurti kažką unikalaus,“ – pasakoja parodos „Triukšmas“, eksponuojamos Klaipėdos kultūros komunikacijų centro Parodų rūmuose, autorius Rodion Petrov.

„Pačių kritikų gretose žiniomis dažnai ne dalijamasi, bet kovojama – bendraujant kritikams dažniausiai užduodamų klausimų viršūnėje puikuotųsi „tu ką, nežinai?“, o didysis kritiko džiaugsmas ir moralinė pareiga – pataisyti fakto klaidą padariusį kolegą ir padaryti tai ne tarp kitko, bet suteikiant pataisymui (t.y. savo žinojimui) ypatingą reikšmę. Tai išties nepaprastai malonus jausmas, deja, dažnai atsiremiantis į didesnį ar mažesnį kito žmogaus pažeminimą. Ir – o tai dar kenksmingiau – ugdantis baimę klausti ir pripažinti nežinojimą. Neabejoju, kad rašant drąsos stygius susijęs su baime kalbėti apie sritį, kurios puikiai neišmanai, nes keletas kolegų (ir ne tik) savo žiniomis tuoj pat „nugesins“ aistrą ir drąsą, pagrįsdami tavo neišprusimą. Taigi – kritikas irgi bijo kritikos“, – tekste „Kritikai emigrantai“ rašo Aušra Kaminskaitė, Scenos meno kritikų asociacijos įvertinta „Teksto rakto“ apdovanojimu. Pokalbis su A. Kaminskaite studijoje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ sausio 2 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close