captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie kunigo Antano Saulaičio „Misijų stoteles“

„Mano noras, kad parodoje žmonės pamatytų, pajustų visuotinės bažnyčios apraiškas įvairiose šalyse ir susigundytų savanoriauti, keliauti į misijas, pagelbėti vargstantiems.  Turime plačiau žiūrėti ir vertinti ne tik savo asmenišką patirtį“, – sako jėzuitų kunigas, rašytojas, misionierius Antanas Saulaitis, Vilniuje pristatantis parodą „Misijų stotelės“.
Delfi.lt/ Šarūno Mažeikos nuotr.
Delfi.lt/ Šarūno Mažeikos nuotr.

„Visą gyvenimą kruopščiai rašau dienoraštį, tad jis labai padėjo, kai rašėme knygą. Buvo lengviau prisiminti gana ilgą gyvenimą ir nebijoti, kad atmintis apgaus“, – sako poetas Tomas Venclova. Jo pokalbių su Ellen Hinsey knyga „Nelyginant šiaurė magnetą“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Vienai populiariausių visame pasaulyje kalėdinių giesmių „Tyli naktis, šventa naktis“ sukanka 200 metų! Apie jos atsiradimo istoriją, tradiciją, o taip pat apie analogišką kalėdinę giesmę lietuvių kultūroje pasakos muzikologė Jūratė Katinaitė.

Kokie šiandien jau sunkiai atpažįstami simboliai tarpukario atvirukuose reiškė laimę? Ko žmonės linkėdavo vieni kitiems? Pasižvalgysime po Nacionalinėje bibliotekoje veikiančią tarpukario atvirukų parodą.

Kokie besibaigiantys 2018-ieji buvo kultūrai, savo komentare svarstys menotyrininkė Agnė Narušytė.

„Manau, kad lietuviškų klasikinių pjesių nėra tiek daug, o 1956 metais parašyta išeivijos dramaturgo Algirdo Landsbergio istorinė-stebuklinė pjesė „Vėjas gluosniuose“ ateina pavėluotai“, – apie premjerą Nacionaliniame Kauno dramos kalba režisierius Gytis Padegimas.

„Misionieriškas darbas – ne tik šventai kalbėti, bet ir socialinė, edukacinė pagalba žmonėms,  o kartais elementaraus išgyvenimo mokykla“, – apie misionierišką veiklą pasakoja jėzuitų kunigas Antanas Saulaitis, kviečiantis nebūti abejingiems kitų skausmui, veikti, daryti gerus darbus. Ilgųjų susitikimų dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ lankysimės Bažnytinio paveldo muziejuje atidarytoje parodoje „Misijų stotelės“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 22 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 23 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close