captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: kiek Lietuvos miškuose yra vilkų?

Vasario 21 ir 26 dienomis Lietuvos miškininkai bei Medžiotojų ir žvejų draugijos žmonės pagal sniege esančias pėdas skaičiuoja vilkus. Šiemet, ko gero, pirmą kartą speciali apskaita bus atlikta visuose – valstybiniuose ir privačiuose miškuose.
Selemono Paltanavičiaus nuotr.
Selemono Paltanavičiaus nuotr.

Vasaris baigiasi, tačiau gyvename dar žiemoje. Kiek dar pas mus viešės žiema, negali pasakyti niekas.

Vasariui baigiantis klausomės vis garsiau čiauškančių paukščių, regime, kaip lengvai tirpsta sniegas ir putoja upokšniai. Per žiemą šalčio taip ir nesukaustytos pelkės staiga ėmė skleisti savo gelmėse saugotą šilumą. Tokiu metu aukštapelkių kupstai beregint nuplinka, jeigu švysteli saulė, ant jų ima krutėti pirmoji gyvybė.

Vasario 24-ąją švenčiame Vieversio sugrįžimo šventę. Būna metų, kai vieversiukas šią dieną tikrai sugrįžta. Tik šiemet jo vargu ar sulauksime. Tačiau jau gieda peržiemoję juodieji strazdai, nerimsta ir kiti mūsų paukščiai.

Vasario 21 ir 26 dienomis Lietuvos miškininkai bei Medžiotojų ir žvejų draugijos žmonės pagal sniege esančias pėdas skaičiuoja vilkus. Šiemet, ko gero, pirmą kartą  speciali apskaita bus atlikta visuose – valstybiniuose ir privačiuose miškuose. Apie Karšuvos girioje vykdytas vilkų ir lūšių apskaitas laidoje pasakoja Viešvilės valstybinio rezervato vyriausiasis inspektorius Saulius Bartminas. Šioje apskaitoje visada laukiami savanoriai.

Šiuo metu ypač daug garsų gamtoje naktį. Galima klausytis kaukiančių vilkų, išgirsti lūšis. Na, o pelėdos tikrai jau ūbauja.

Pasakosime apie vienai rečiausių ir gražiausių mūsų pelėdų – lututei skirtą, ką tik išleistą dr. Broniaus Šablevičiaus knygą.

Laidos autoriai – Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas.

„Gamta – visų namai“ – šeštadienį, vasario 23 d., 06.30 val. ir antradienį, vasario 26 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...