captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ – tiesiogiai iš Vilniaus knygų mugės

Kas yra gražiausia knyga? Kokie svarbiausi gražios knygos vertinimo kriterijai? Ar šiais medijų ir virtualios informacijos laikais yra svarbus knygos pavidalas ir kaip jis kuriamas?
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kas yra gražiausia knyga? Kokie svarbiausi gražios knygos vertinimo kriterijai? Ar šiais medijų ir virtualios informacijos laikais yra svarbus knygos pavidalas ir kaip jis kuriamas? 

„Knygos vertė, jos įdomumas kartais, deja, išsprūsta iš mūsų delnų“, – prisipažįsta Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus vedėja Solveiga Daugirdaitė, kalbėdama apie literatūros mokslininkų išrinktą kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.

„Visada laikiausi atvirumo ir grynumo pozicijos, todėl linkiu visiems išsilaisvinti iš baimės ir tiesiog nebijoti gyventi. Tik mūsų baimės padaro mus nelaimingus“, – sako dviejų literatūrinių premijų laureatas – poetas Gintaras Bleizgys.

„Anksčiau žmonės siųsdavo vieni kitiems atvirukus su Vasario 16-ąja, o dabar politiniai atvirukai visiškai nepopuliarūs. Jaunimas į mūsų Seimą, valstybę žiūri pašaipiai“, – pastebi Šiaulių „Aušros“ muziejaus muziejininkas Almantas Šlivinskas. Apie senuosius atvirukus ir jų parodą Šlapelių muziejuje.

Nuo dešimtos valandos – tiesioginė laidos transliacija iš Vilniaus knygų mugėje įsikūrusios LRT studijos. Kas yra gražiausia knyga? Kokie svarbiausi gražios knygos vertinimo kriterijai? Ar šiais medijų ir virtualios informacijos laikais yra svarbus knygos pavidalas ir kaip jis kuriamas? Tiesioginiame pokalbyje dalyvaus humanitarinių mokslų daktarė, menotyrininkė ir daugelio knygų autorė Ramutė Rachlevičiūtė, Knygos meno konkurso vertinimo komisijos narys, dailininkas Bronius Leonavičius, tarptautinio konkurso Leipcige „Gražiausios knygos iš viso pasaulio“  žiuri narys, Berlyne gyvenantis knygos dailininkas Tomas Mrazauskas, leidyklų „Šviesa“ ir „Alma littera“ vyriausias dailininkas Linas Spurga.  

Ved. Jolanta Kryževičienė ir Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – vasario 23 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama vasario 24 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...