captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: literatūra – žmones, šalis ir kultūras jungiantis tiltas

„Tokia pagrindinė šio projekto mintis, o 2013-aisiais tas tiltas lietuvių skaitytojui padės plačiai atverti kaimynų lenkų literatūrinį kraštovaizdį“, – skelbia Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Literatūra – žmones, šalis ir kultūras jungiantis tiltas. Tokia pagrindinė šio projekto mintis, o 2013-aisiais tas tiltas lietuvių skaitytojui padės plačiai atverti kaimynų lenkų literatūrinį kraštovaizdį“, – skelbia Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga.

„Mano devizas yra versti taip, kad atrodytų, jog parašė lietuvių autorius, arba, kaip būtų rašęs šis autorius, jei jis būtų buvęs lietuvis“, – sako Metų vertėjo krėslo laureatas Povilas Gasiulis, apdovanotas už sodrų, gyvą bei adekvatų sudėtingo originalo teksto perteikimą puikia lietuvių kalba verčiant John Dos Passos romaną „Manhatano stotis“ („Baltos lankos“). 

Kultūros savaitraščių „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“, „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“ apžvalga.

„Iš patirties galiu pasakyti, kad išvažiavimas ir pasimokymas kitur yra labai naudingas. Sugrįžęs gali čia pritaikyti per kitą kultūrą įdiegtą muzikinį suvokimą, žinias. Siūlyčiau pažinti ir po to sugrįžti, kad nebūtume užsidarę į dėžutę, kad į tą patį dalyką pažvelgtume iš kitos pusės“, – sako jauna muzikė, arfininkė Joana Daunytė, studijuojanti Amsterdamo (Olandija) konservatorijoje ir kviečianti į solo koncertą Nacionalinėje filharmonijoje.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga ketvirtą kartą kviečia rinkti Metų verstinę knygą ir pradeda naują ilgalaikį projektą: visus metus plačiau apžvelgti ir populiarinti kurios nors šalies literatūrą. Daugiau nei pusę, o pagal tiražų dydį – net du trečdalius visų Lietuvoje leidžiamų grožinių knygų sudaro verstinė literatūra. Apie vertingiausias praėjusiais metais išleistas verstines knygas ir 2013-ųjų – Lenkų literatūros metų – programą pokalbis studijoje su  literatūros ekspertais ir vertėjais – Jurgita Katkuviene, Mariumi Buroku, Irena Aleksaite ir Birute Jonuškaite.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ vasario 22 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...