captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: aktorius ir režisierius Paulius Markevičius

„Visų spektaklių centre – žmogus, jo kritiniai išgyvenimai ir juos sukuriančios aplinkybės. Kartais jis yra emocijų aukščiausiame, o kartais – žemiausiame taške, išgyvenantis dvasinį pakilimą arba nuosmukį. Bet jis visuomet yra  tas  veikėjas, priimantis sprendimus, klystantis ir ieškantis iš naujo“, – sako aktorius ir režisierius Paulius Markevičius, Kultūros ministerijos įvertintas Jaunojo kūrėjo premija.
Aktorius ir režisierius Paulius Markevičius. D. Matvejevo nuotr.
Aktorius ir režisierius Paulius Markevičius. D. Matvejevo nuotr.

„Viena pagrindinių renginio misijų yra populiarinti trumpametražio kino žanrą ir bandyti eiti plačiau, ne tik į kino festivalius. Kol kas, deja, negalime pasigirti dideliais skaičiais programų, kurios yra rodomos kiekvieną mėnesį, pavyzdžiui, kino teatruose ar televizijoje. Jaučiam didelį trūkumą šioje srityje, tad neatsitiktinai ir rengiame tokias trumpametražio kino šventes“, –sako viena renginių ciklo „Trumpa, bet diena“ organizatorių Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pypas ir jo nutikimai“ yra nonsenso stilistikos trumpųjų pasakų rinkinys, o tokiuose kūriniuose visada ardomi įprasti loginiai ryšiai, pokštaujama dviprasmybėmis, derinama nesuderinama, žaidžiama kalba ir visa kuo, kuo tik įmanu, o absurdą nuo filosofiškumo ir atvirkščiai skiria vos pusė žingsnio arba neskiria nė milimetras“, – Aido Jurašiaus knygą, dalyvaujančią Metų knygos rinkimuose, pristato apžvalgininkė Eglė Baliutavičiūtė.

„Visų spektaklių centre – žmogus, jo kritiniai išgyvenimai ir juos sukuriančios aplinkybės. Kartais jis yra emocijų aukščiausiame, o kartais – žemiausiame taške, išgyvenantis dvasinį pakilimą arba nuosmukį. Bet jis visuomet yra tas veikėjas, priimantis sprendimus, klystantis ir ieškantis iš naujo“, – sako aktorius ir režisierius Paulius Markevičius, Kultūros ministerijos įvertintas Jaunojo kūrėjo premija už tiksliai perteiktus personažų pasaulius, naujų temų ir formų paieškas ir netradicinės audio atmosferos kūrimą. Pokalbis su jaunuoju kūrėju apie santykį su žiūrovu, vaidmens paieškas teatre ir kine ir amžiną kūrybinę temą – žmogų.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 19 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close