captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „JCDecaux premijos“ laureatė Anastasija Sosunova

„Dažnai atsainiai žiūrime į tikinčiuosius, juos nurašome. Savo darbe norėjau žmogiškai parodyti, kaip jie pereina tapatybinius lūžius. Žmonėms reikia atspirties taško, kurio šiuolaikinė kultūra nesuteikia“, – portalui 15min.lt sakė „JCDecaux premijos“ laureatė Anastasija Sosunova. Apdovanojimas menininkei įteiktas už videoinstaliaciją „Tainstvo“.  
Roberto Danisevičiaus nuotr.
Roberto Danisevičiaus nuotr.

Menininkė ir rašytoja Paulina Eglė Pukytė VDA parodų salėse „Titanikas“ pristato per pastaruosius du dešimtmečius sukurtų darbų retrospektyvą „Kažkas yra“. Menotyrininkė Monika Krikštopaitytė rašo, kad P. E. Pukytės kūryboje „svarbiausia ne prasmės gaudynės, o prasminga abejonė“. Apie tai studijoje kalbėsimės su parodos autore.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Geras poslinkis viešajame gyvenime – žmonės išmoko protestuoti. Blogas – mitingų tiek daug, kad kartais nespėji susivokti, pritari ekstatiškiems protestuotojų reikalavimams ar ne“, – komentare pastebi rašytoja Giedrė Kazlauskaitė ir kalba apie vykstančias aštrias diskusijas dėl vaikų teisių ir apsaugos.

„Dažnai atsainiai žiūrime į tikinčiuosius, juos nurašome. Savo darbe norėjau žmogiškai parodyti, kaip jie pereina tapatybinius lūžius. Žmonėms reikia atspirties taško, kurio šiuolaikinė kultūra nesuteikia“, – portalui 15min.lt sakė „JCDecaux premijos“ laureatė Anastasija Sosunova. Apdovanojimas menininkei įteiktas už videoinstaliaciją „Tainstvo“. Šiuolaikiniame meno centre jaunųjų kūrėjų darbus pristatanti paroda rengiama trečią kartą. Jos kuratoriai Monika Kalinauskaitė ir Adomas Narkevičius šiemet orientavosi į orumo temą – tai, „kas sudaro ir palaiko kiekvieno asmeninį ir mūsų visų stuburą nenuspėjamų jėgų ir procesų akivaizdoje“. Pokalbis apie „JCDecaux premiją“, orumą ir geriausiu pripažintą kūrinį „Tainstvo“ studijoje su A. Sosunova, M. Kalinauskaite ir A. Narkevičiumi.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gruodžio 18 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...