captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Atvykęs mokslams į Vilnių ir patekęs į baroku pertekusį miestą, Laurynas Stuoka-Gucevičius jį praturtino naujo, klasicizmo stiliaus statiniais, savitumu pralenkdamas visus savo pirmtakus. Apie talentingąjį kūrėją Lauryną Gucevičių – pirmadienio viktorinoje.  

Vieną didžiausių metų švenčių Lietuvos nacionalinė filharmonija siūlo sutikti su muzika. „Muzikinės Kalėdos – dosniai atseikės įspūdžių ir pamalonins įvairių skonių klausytojus“, – įsitikinusi Nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Poetas, vertėjas, literatūros kritikas Marius Burokas apžvelgia dvi naujas knygas – Kastyčio Sarnicko romaną-kelionę apie lietuviškus rokerius „Turnė“ ir britų rašytojo Johno Le Carre antrąjį į lietuvių kalbą išverstą romaną „Šnipų palikimas“.

Atvykęs mokslams į Vilnių ir patekęs į baroku pertekusį miestą, Laurynas Stuoka-Gucevičius per septyniolika kūrybinės veiklos metų jį praturtino naujo, klasicizmo stiliaus statiniais, savitumu pralenkdamas visus savo pirmtakus. Didingi ir monumentalūs jo kūriniai tapo vertingais sostinės akcentais, iki šiol neprarandančiais savo reikšmės. Apie prieš 220 metų Anapilin iškeliavusį lietuviškojo klasicizmo architektūros pradininką Lauryną Gucevičių – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gruodžio 17 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...