captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kokių eismo klaidų turėtume vengti, kad nesusigadintume švenčių?

Draudikų apklausos duomenimis, tik 6 proc. Lietuvos vairuotojų nesivežioja automobilio techninės apžiūros dokumentų, o 5 proc. sėda už vairo su savimi neturėdami vairuotojo pažymėjimo. Pagal tyrimo rezultatus, vairuotojams svarbiausi yra automobilio techninės apžiūros dokumentai, jų nepasiėmę vairuoja tik 2 proc. respondentų. Draudikai sako, kad gruodį gatvėse prasidėjusios prieššventinės spūstys iš vairuotojų reikalauja daugiau kantrybės ir geranoriškumo bei prašo visų eismo dalyvių elgtis protingai.
Eriko Ovčarenko nuotr.
Eriko Ovčarenko nuotr.

Sekmadienį bėgimo entuziastus į Vilnių sukvies jau 43-iasis kalėdinis bėgimas. Žiemos bėgimas mieste paskleidžia džiugią nuotaiką, nes bėgikai vilki Kalėdų Senelių, Snieguolių ar Nykštukų kostiumus. Šiemet bėgikai startuos Gedimino prospekte, nuo Vinco Kudirkos aikštės.

1903 m. Vilniuje atidaryta Choralinė sinagoga. Jos architektas Dovydas Rozenhauzas sukūrė mauritaniško stiliaus žydų maldos namus. Tai vienintelė po Antrojo pasaulinio karo išlikusi veikianti Vilniaus sinagoga iš buvusių iki karo daugiau nei 100 šio miesto sinagogų. Dar nuo antikos laikų sinagoga yra judėjų Dievo tarnystės centras, ten skaitoma Tora – pagrindinis judaizmo simbolis.

Etnologo Liberto Klimkos pastebėjimai.

Ved. Saulius Liauksminas.

„Ryto garsai“ – gruodžio 16 d., sekmadienį, nuo 07.05 iki 09.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close