captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: Niujorke gyvenanti kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė

„Siekiu panardinti klausytoją į viršlaikę erdvę, kur jis pamirštų apie save. Išsivalytų visus triukšmus galvoje ir pradėtų mąstyti apie giliuosius gyvenimo klodus, kuriuos pamirštame, nes esame per daug užsiėmę išoriniais dalykais“, – sako kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė.  
Kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė. Linos Aidukės nuotr.
Kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė. Linos Aidukės nuotr.

„Nežinau, ar Myškino atvirumas pasauliui, naivumas yra kokybės ženklas. Bet jis sprendžia klausimą – kur padėti save, kad būtų naudingas. Tai labai svarbu, nes nėra nieko baisesnio, kaip jaustis nereikalingam“, – sako režisierius Agnius Jankevičius.  Lietuvos rusų dramos teatre jis kuria spektaklį „Idiotas“ pagal Fiodoro Dostojevskio kūrybą. 

„Inspiracijos atėjo iš vaikystės: užaugau didelėje šeimoje rytų Lenkijos provincijoje. Filme – Rytų europiečiams būdinga sunki meilė. Žmonės čia gali būti šiurkštūs, negailestingi, nors iš esmės myli vienas kitą“, – sako filmo „Tyli naktis“, pasakojančio švęsti Kūčių susirinkusios šeimos istoriją, režisierius Piotras Domalewskis.  

„Tie šimtamečiai, jų istorijos ir yra Lietuva. Išvažinėjau visą šalį, pamačiau labai gražų kaimą. Žmonės nenorėjo fotografuotis – visi buvo pasiilgę bendravimo. Viešnia atvažiavo“, – pasakoja fotografė Monika Požerskytė. Šimtamečių portretų ciklo „Šimtas metų kartu“ paroda šiuo metu veikia Vilniuje.

„Geras poslinkis viešajame gyvenime – žmonės išmoko protestuoti. Blogas – mitingų tiek daug, kad kartais nespėji susivokti, pritari ekstatiškiems protestuotojų reikalavimams ar ne“, – komentare pastebi rašytoja Giedrė Kazlauskaitė ir kalba apie vykstančias aštrias diskusijas dėl vaikų teisių ir apsaugos.

„Man įdomiausia tikrovė, paradoksas tarp to, kaip turėtų būti ir kaip yra. Kartais nutinka akimirkų, kai jautiesi labai gyvas, labai tikras. Man tikrovė ne faktai, bet tokie egzistenciniai patyrimai“, – pastebi poetas Tomas Petrulis. Jo knyga „Triukšmo gyvatė“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Dabar itin madinga rūpintis dvasine sveikata, medituoti, ieškoti kitų būdų. Bet ne visi nori ar gali įsitraukti į dvasines praktikas. O atėjęs į koncertą žmogus norom nenorom pasijunta perkeltas į sakralinę erdvę“ – sako Niujorke gyvenanti kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 15 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 16 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close