captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: menininkas ir tyrėjas Julijonas Urbonas ir jo „Planeta iš žmonių“

„Pas mus kūrybiniai ir technologiniai procesai yra labai atskirti arba netinkamai siejami. Man tenka bendradarbiauti su lietuvių technologais – dirbant su jais kyla daug nesusipratimų dėl tarpdisciplinio diskurso stokos. Čia gali būti kalta profiliuota mokykla arba „sausa“ specializacija.<...> Aš manau, kad menas darysis vis daugiadiscipliniškesnis. Dauguma ateities tyrinėtojų numato, kad apskritai visi teoriniai ir praktiniai procesai tampa vis labiau susieti, disciplinos, kurios kažkada buvo išskirtos, vis labiau sulimpa ir ilgainiui taps viena disciplina“, –interviu bernardinai.lt yra sakęs menininkas, interakcijos dizaino teoretikas ir praktikas Julijonas Urbonas.
Julijono Urbono projektas „Planeta iš žmonių“
Julijono Urbono projektas „Planeta iš žmonių“

„Šį spektaklį skiriu visiems tiems, kas su savo mintimis ir jausmais bent kartą gyvenime jautėsi nereikalingas. Kur padėti save tokį, kokį aš pats save jaučiu? Tai svarbu kiekvienam. Nieko nėra baisiau kaip jaustis nenaudingu, tai reiškia pūti gyvam. Žmogų palaiko valia ir tikėjimas plačiąja prasme, taip pat ir šalia esantys žmonės, per kuriuos jauti, kad esi naudingas“, – mintimis dalijasi spektaklio „Idiotas“ Fiodoro Dostojevskio romanų „Idiotas“ ir „Demonai“ motyvais režisierius Agnius Jankevičius.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Mes negalime įsivaizduoti ateities be praeities įkvėpimo, dėl to mūsų darbas yra išlaikyti lietuvių tapatybę,“ – įsitikinusi Argentinoje gyvenanti ketvirtos kartos lietuvė Malena Tenevitch Braziūnas.

„Pas mus kūrybiniai ir technologiniai procesai yra labai atskirti arba netinkamai siejami. Man tenka bendradarbiauti su lietuvių technologais – dirbant su jais kyla daug nesusipratimų dėl tarpdisciplinio diskurso stokos. Čia gali būti kalta profiliuota mokykla arba „sausa“ specializacija.<...> Aš manau, kad menas darysis vis daugiadiscipliniškesnis. Dauguma ateities tyrinėtojų numato, kad apskritai visi teoriniai ir praktiniai procesai tampa vis labiau susieti, disciplinos, kurios kažkada buvo išskirtos, vis labiau sulimpa ir ilgainiui taps viena disciplina.“, – interviu bernardinai.lt yra sakęs menininkas, interakcijos dizaino teoretikas ir praktikas Julijonas Urbonas. Apie mokslo ir meno sąsajas, istorijos raidos tikimybių teorijas, apokaliptinius scenarijus ir visatos teritorijas, naujausią projektą „Planeta iš žmonių“ pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 14 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close