captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: šokis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvaruose

Apie istorinius šokius Lietuvoje yra išlikę nedaug žinių. Taigi tenka kliautis istoriniais kontekstais, kurie neleidžia abejoti, kad kaip ir Europos, taip ir Lietuvos valdovų rūmuose buvo puoselėjamos kultūros tradicijos. O šokis buvo laikomas svarbia diplomatinės kultūros bei protokolo dalimi.
„La Camargo dancing“<br> Nicolas Lancret paveikslas.
„La Camargo dancing“
Nicolas Lancret paveikslas.

Daugiau žinių apie LDK šokio paveldą istoriniai šaltiniai byloja nuo XVII a. LDK didikų dvaruose buvo statomos operos, kurių siužetą pagyvindavo šokio scenos. Šokio elementai minimi ir pirmųjų operų „Elenos pagrobimas“, „Andromeda“, „Apviltoji Kirkė“ ir kt. libretuose. Nuo XVIII a. vidurio Lietuvos didikų Radvilų, Oginskių, Tyzenhauzų dinastijų dvaruose daug dėmesio buvo skiriama teatro menui, dvaruose buvo laikomos teatro trupės, muzikos ansambliai, jų spektakliuose buvo nemažai šokama. Ilgainiui pradėti statyti ir baletai, kuriuos kūrė garsiausi to meto Italijos, Prancūzijos choreografai.

Plačiau apie visa tai paskaitoje pasakos Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslo darbuotojas dr. Helmutas Šabasevičius.

Red. Gailutė Jankauskienė.

„Radijo paskaitos“ – gruodžio 29 d., šeštadienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama gruodžio 30 d., pirmadienį, 01.15 val.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close