captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie gražiausias lietuvių pasakas

„Skaitai pasakas pirminiu pavidalu, surašytas taip, kaip jos buvo pasakojamos 19 a. pabaigoje–20 a. pradžioje įvairiose Lietuvos vietose, Mažojoje ar  Rytų Lietuvoje, ir girdi gyvas to meto pasakotojo intonacijas, senosios kalbos, tų kraštų tarmių muziką. Ir tas autentiškas pasakos kalbos būvis yra nuostabiausias dalykas“, – mintimis dalijasi Danutė Kalinauskaitė, LLTI rankraštyne saugomų pasakų kalbą adaptavusi knygai „Karalaitė ant stiklo kalno. Dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“.
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto nuotr.
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto nuotr.

„Kreipiamės į visos Lietuvos bendruomenę ir prašome  atnešti tai, kas nematerialu – savo prisiminimus apie Jūrų muziejų, žodinius, vaizdinius, tekstinius“, – minėti Jūrų muziejaus 40-metį kviečia muziejaus atstovė Nina Puteikienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

„Skaitai pasakas pirminiu pavidalu, surašytas taip, kaip jos buvo pasakojamos 19 a. pabaigoje–20 a. pradžioje įvairiose Lietuvos vietose, Mažojoje ar  Rytų Lietuvoje, ir girdi gyvas to meto pasakotojo intonacijas, senosios kalbos, tų kraštų tarmių muziką. Ir tas autentiškas pasakos kalbos būvis yra nuostabiausias dalykas“, – mintimis dalijasi Danutė Kalinauskaitė, knygai adaptavusi LLTI rankraštyne saugomų pasakų kalbą.

Kaip buvo kuriama gražiausių lietuvių pasakų knyga „Karalaitė ant stiklo kalno. Dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“ nuo pirminio jų pavidalo iki visiems suprantamų tekstų kalbėsimės studijoje su naujojo leidinio sudarytojais Jūrate Šlekonyte ir Gyčiu Vaškeliu bei dailininku Mariumi Jonučiu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 13 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...