captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: kaip prisimenate savo šeimos tremtį?

Kaip prisimenate savo šeimos tremtį? Pokalbis su klausytojais ir istoriku 13.35 val.

Ketvirtadienį minint Gedulo ir vilties dieną, kai prisimenami 1941-ųjų birželio 14-osios naktį prasidėję pirmieji masiniai Lietuvos gyventojų trėmimai į Rusiją, Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad tremtinių tragedija šiandien įkvepia neprarasti vilties.

Per pirmąją sovietų okupaciją 1940–1941 metais buvo įkalinta, nužudyta ar ištremta apie 23 tūkst. Lietuvos gyventojų, o sovietų teroras didžiausią mastą pasiekė prieš pat karą su nacistine Vokietija 1941-ųjų birželį.

1944 metais sovietams grįžus į Lietuvą, per dešimtmetį buvo suimta ir įkalinta beveik 200 tūkst., ištremta daugiau nei 100 tūkst. žmonių, nužudyta per 20 tūkst. su sovietų okupacija kovojusių partizanų ar jų rėmėjų.

Viešajame sektoriuje kovai su korupcija lėšų skiriama nepakankamai, tačiau teigiama, kad kovojama efektyviai, – rodo „Transperency International“ Lietuvos skyriaus tyrimas.

Seimas vėl bandys suformuoti VRK, Seimo vadovė į primininkus teikia Z. Vaigausko kandidatūrą.

Šios bei kitos temos iš šalies ir pasaulio, naujausios žinios, sporto naujienos, savaitės komentaras, klausytojų rubrika  „Jūs paskambinote į LR“,  ketvirtadienio birželio 14 d. „Lietuvos dienoje“ nuo 13.00 iki 15.00 val.

Ved. Česlovas Burba, redaktorė Agnė Skamarakaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...