captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė

„Mūsų nusiteikimas laikytis gilios kultūrinės vagos, o ne paviršutiniškų renginių, yra labai rimtas. Pataikaudami nepasieksime tikslo. Juk regionai sukūrė didžiųjų miestų kultūrą. Iš čia atvykę žmonės sukūrė pačius tauriausius darbus teatre, šokyje, muzikoje“, – sako „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ programos koordinatorė Irena Matelienė.

Koks yra Nacionalinės bibliotekos vaidmuo kultūrinės diplomatijos lauke? Į šį klausimą bandys atsakyti tarptautinės konferencijos M. Mažvydo bibliotekoje dalyviai, diskutuosiantys, kaip kultūros įstaigos gali reaguoti į besikeičiančią kultūrinės diplomatijos situaciją. Apie svarbiausius šios temos aspektus pasikalbėsime su prof. dr. Renaldu Gudausku. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mokytojų pasipriešinimas neteisybei įkvepia. Tačiau neįkvepia kita švietimo sistemos problema – mokymo programų atnaujinimo eiga. Mokymo turinys švietimo reformatoriams visai nerūpi“, – komentare pastebi Vilniaus universiteto profesorius matematikas Rimas Norvaiša. 

„Žmonės yra labai sąmoningi. Jie randa sau tinkamus renginius ir atvyksta į Rokiškį aukodami renginį didesniame mieste. Nieko varu nesuvarysi. Mūsų nusiteikimas laikytis gilios kultūrinės vagos, o ne paviršutiniškų renginių, yra labai rimtas. Pataikaudami nepasieksime tikslo. Juk regionai sukūrė didžiųjų miestų kultūrą. Iš čia atvykę žmonės sukūrė pačius tauriausius darbus teatre, šokyje, muzikoje. Neatsigręžti neįmanoma, nes žmones, kurie išvyko, mes traukiame atgal. O paskui juos ateis ir žiūrovas, ir klausytojas“, – sako „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ programos koordinatorė Irena Matelienė. Pokalbis apie artėjančius kultūros metus Rokiškyje su I. Mateliene ir Rokiškio krašto muziejaus istoriku Valiumi Kazlausku.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gruodžio 11 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close