captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Gamta yra didi jėga, į kurią galima pasinerti kaip į tam tikrą nirvaną, bet visų pirma ji yra puiki mokytoja – šis aspektas buvo itin naudingas mano kūrybai“, – teigė Olivier Messiaenas. Apie žymųjį prancūzų kompozitorių, vargonininką, teoretiką pirmadienio viktorinoje.
Josvydo Elinsko nuotr.
Josvydo Elinsko nuotr.

„Halkos“ Vilniaus versija – tiesiogiai klausytojus veikianti muzikinė drama. Pastarojoje yra tik būtiniausi dramatinio vyksmo numeriai, joje nėra maloniai skambančių fragmentų“, – apie Valdovų rūmuose atgimstančią S. Moniuszkos operą sako nacionalinio muziejaus „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai“ kultūrinių renginių koordinatorius Vytautas Gailevičius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Literatūra į neramų gyvenimą reaguoja nebūtinai, ačiūdie, banaliai politikuodama, bet kartais su deramu įtarumu, o kartais su humoru“, – pastebi literatūros kritikė Elžbieta Banytė, apžvelgdama du romanus, kuriuos sąlygiškai galėtume priskirti žanrinei kriminalinei literatūrai – Dirk Kurbjuweit „Baimė“ ir Liz Nugent „Išnarplioti Oliverį“, bei priešmirtinę Witoldo Gombrowicziaus knygą „Filosofijos kursas per šešias ir ketvirtį valandos“.

„Gamta yra didi jėga, į kurią galima pasinerti kaip į tam tikrą nirvaną, bet visų pirma ji yra puiki mokytoja – šis aspektas buvo itin naudingas mano kūrybai“, – teigė prancūzų kompozitorius, vargonininkas, pedagogas Olivier Messiaenas. Kurdamas muziką iš gamtos atvaizdų, jis išliko individualus ir sukūrė savąjį stilių, taip tarsi ištrindamas ribą tarp tikrovės ir jos vaizdavimo. Apie prieš 110 metų gimusį Olivier Messiaeną pirmadienio viktorinoje.


Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gruodžio 10 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...