captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: aktorė, vertėja, visuomenininkė Karolina Masiulytė-Paliulis

„Ar tikrai lietuviai nepražiopso Donelaičio grožio, ar jie tikrai jo poeziją supranta? Kadangi nesu iš akademinio pasaulio, matau daug kitų spalvų. Pvz., Donelaičio dėmesį paukščiams, gyvūnams: poemoje jis cituoja net 59 gyvūnus! Jis buvo tikras gamtos žmogus, ir man tai labai įdomu“,– sako aktorė, vertėja, visuomenininkė Karolina Masiulytė-Paliulis, į prancūzų kalbą išvertusi K.Donelaičio „Metus“.
Karolina Masiulytė-Paliulis. BNS nuotr.
Karolina Masiulytė-Paliulis. BNS nuotr.

„Mes nežiūrime į pretendentų paso duomenis, mes vertiname jų kūrybą. Apie nemažą dalį menininkų dažnai sakoma, kad jie neįvertinti. Todėl labai svarbu laiku pastebėti tuos kūrėjus, kurie šiuo metu yra savo kūrybiniame epogėjuje”, –  taip apie šių metų laureatų sąrašą sako Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijos narys filosofas Nerijus Milerius.

„Lietuvos žmonės per mažai žino apie savo teises ir per mažai jas gina“, – pastebi sociologė Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Milda Ališauskienė. Pirmą kartą Lietuvoje vyks Nacionalinis žmogaus teisių forumas.

„Rengiant lietuvišką teksto versiją mums rūpėjo, kaip žmonės dalyvauja valstybės gyvenime. Ar jaučia, kad jų nuomonė svarbi, balsas girdimas?“ – pasakoja vokiečių trupės „She She Pop“ narė Ilia Papatheodorou. Lietuviškoje teatro skaitymų „Posesijos obsesija“ versijoje kertinės temos – nuosavybė ir jos nulemtos galimybės. 

„Mokytojų pasipriešinimas neteisybei įkvepia. Tačiau neįkvepia kita švietimo sistemos problema – mokymo programų atnaujinimo eiga. Mokymo turinys švietimo reformatoriams visai nerūpi“, – komentare pastebi Vilniaus universiteto profesorius matematikas Rimas Norvaiša. 

Žurnalistė Ieva Balsiūnaitė pristato savo filmo „Riedėjo gniūžtė į pietus“ premjerą. Tai dokumentinis pasakojimas apie Pietų Afrikos Respublikos litvakų bendruomenę. Plačiau apie filmą – pokalbis Niujorko universiteto bibliotekoje. 

„J.Miltinis man patarė studijuoti Charles‘o Dullino dramos mokykloje, kur jis pats mokėsi. Ten dar daug kas prisiminė Miltinį, dažnai apie jį teiraudavosi, o mane vadino tiesiog Lietuva“,– savo aktorystės pradžią prisimena aktorė, vertėja, visuomenininkė Karolina Masiulytė-Paliulis, su kuria susitiksime rubrikoje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ gruodžio 8 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 9 d., sekmadienį, 00.05 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close