captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Juozapą Čechavičių, reikšmingiausią XIX a. Vilniaus metraštininką

„Gimęs 1818 m. netoli Polocko dabartinėje Baltarusijoje, gimnaziją baigęs Vitebske, pirmąją fotoateljė atidaręs 1853 m. Liubline, blaškęsis po pasaulį, Čechavičius Vilniuje apsigyveno 1865 m. Šiame mieste praleidęs visą likusį gyvenimą, fotografas sukūrė kelis šimtus Vilniaus ir miesto apylinkių nuotraukų, svarbių Lietuvos ir aplinkinių kraštų praeičiai. Savo darbuose jis fiksavo miesto panoramas, urbanistinį peizažą, architektūros ir istorijos paminklus, miesto permainas, renginius ir įvykius“, – pasakoja diplomatas Dainius Junevičius, Juozapo Čechavičiaus (1818-1888) palikimo tyrinėtojas.
Juozapo Čechavičiaųs nuotr.
Juozapo Čechavičiaųs nuotr.

„Festivalis yra svarbus valstybės ateičiai, o literatūra – visų kitų menų pagrindas“, – įsitikinęs vienas iš vaikų ir jaunimo literatūros festivalio „Vaikų Kalėdų sala“ organizatorių Justinas Vancevičius.

Kultūros savaitraščių apžvalga.

„Pjesės autorius nėra toks populiarus ir žinomas Lietuvoje, kiek yra nusipelnęs. Manau, kad lietuviškų klasikinių pjesių nėra tiek daug, o JAV gyvenęs Algimantas Landsbergis labai prisidėjo prie Lietuvos laisvinimo. Istorinė – stebuklinė pjesė „Vėjas gluosniuose“ parašyta 1956 metais. Pas mus ši dramaturgija ateina pavėluotai“, – apie arėjančią spektaklio „Vėjas gluosniuose“ premjerą Nacionaliniame Kauno dramos kalba režisierius Gytis Padegimas.

„Gimęs 1818 m. netoli Polocko dabartinėje Baltarusijoje, gimnaziją baigęs Vitebske, pirmąją fotoateljė atidaręs 1853 m. Liubline, blaškęsis po pasaulį, Čechavičius Vilniuje apsigyveno 1865 m. Šiame mieste praleidęs visą likusį gyvenimą, fotografas sukūrė kelis šimtus Vilniaus ir miesto apylinkių nuotraukų, svarbių Lietuvos ir aplinkinių kraštų praeičiai. Savo darbuose jis fiksavo miesto panoramas, urbanistinį peizažą, architektūros ir istorijos paminklus, miesto permainas, renginius ir įvykius“, – pasakoja diplomatas Dainius Junevičius, Juozapo Čechavičiaus (1818-1888) palikimo tyrinėtojas. Kodėl Juozapas Čechavičius laikomas reikšmingiausiu XIX a. Vilniaus fotometraštininku bei žymiausiu to laiko Lietuvos fotomenininku ir kodėl jo 200-ąsias gimimo metines UNESCO įtraukė į atmintinų datų kalendorių? Pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 7 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close