captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: technologijų naujienos

Kiekvieną rudenį Lietuvoje vyksta mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“. Jame įrašėme akademiko Juozo Vaitkaus paskaitą „Pasaulio ir technologijų naujienos: ką studijuoti siekiant kurti mokslo ir technologijų ateitį?“
K. Vanago/ Delfi nuotr.
K. Vanago/ Delfi nuotr.

Akademiko Juozo Vaitkaus paskaita primena kai kurias istorijos akimirkas, supažindina su reikšmingiausiais pastarųjų metų atradimais pasaulyje ir jų atveriamomis perspektyvomis bei reikšmingiausiais Nobelio premijos laureatų darbais. Ji skirta trokštantiems atrasti kažką naujo moksle, taip pat įdiegti atradimus ar technologijas praktikoje, įrodyti savo sugebėjimus versle.

Neseniai Lietuva tapo asocijuota CERN nare. Kodėl tai yra svarbu ir kokiose tyrimų srityse gali dalyvauti mūsų šalies mokslininkai? Paskaitoje išgirsime apie šiame bene didžiausiame pasaulyje mokslo centre atliekamus eksperimentus, kuriais siekiama suvokti pasaulio sandarą, tobulinti medžiagas ir kurti jų darinius, unikalias informacines ir medicinines technologijas. Sužinosite, ką jau pavyko padaryti ir kaip tai skatina kitų mokslo sričių ir technologijų plėtrą.

Paskaita įrašyta Lietuvos mokslų akademijoje 2018 m. rugsėjo 19 d.

Red. Regina Germanavičiūtė.

„Radijo paskaitos“ gruodžio 8 d., šeštadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama gruodžio 10 d., pirmadienį, 01.15 val. per LRT KLASIKĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...