captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: dokumentinis filmas „Tumo kodeksas“

„Tumas žengė pirmose gretose šviesėjančios, nuo plūgo nueinančios Lietuvos. Jo biblioteka buvo pilna naujausių filosofijos leidinių, žodynas išskirtinis. Manau, sutikę jį šiandien, nejaustume jokio kartų skirtumo. Tad ir filme norėjau jį priartinti, padaryti savą, šiuolaikišką, ne pakylėtą ant pjedestalo, kaip įprasta vaizduoti mūsų šimtmečio herojus“, – sako režisierius Eimantas Belickas, pristatantis dokumentinį filmą apie Juozą Tumą Vaižgantą „Tumo kodeksas“.
J. Tumas-Vaižgantas. Wikimedia nuotr.
J. Tumas-Vaižgantas. Wikimedia nuotr.

„Atsiliepė be galo skirtingi autoriai su gana skirtingais vizualiniais požiūriais į mūsų iškeltą problematiką. Manau, kad geram ir galvotam dizaineriui nesunku plakate kalbėti tokiomis – autorinių ir gretutinių teisių –temomis, svarbu į problemą pažvelgti kūrybiškai, įtaigiai ir patraukliai“, – pastebi viena plakatų konkurso autorinių ir gretutinių teisių tema „Nei kartu, nei saldu“ kuratorių Ula Šimulynaitė. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mūsų laukia labai rimti įvykiai, tikrai nebūtinai malonūs. Deja, mes per mažai kalbame apie tų įvykių priežastis, o tuos žmones, kurie kalba aštriai, labai dažnai oficialioji žiniasklaida ir politikai ignoruoja arba paverčia marginalais“, – sako rašytoja Giedra Radvilavičiūtė, kurios knyga „Tekstų persekiojimas. Esė apie rašytojus ir žmones“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Senelis gražiai rašęs apie kaimiečius – maždaug toks buvo mokykloje susiformavęs mano įvaizdis apie Vaižgantą. Kurdamas filmą, atradau jį visai kitokį – veiklų,  šmaikštų, autoironišką, laužantį kanonus ir išsiskiriantį gilia nuojauta. <...> „Tumo kodeksas“ – ne pamokslavimas, o vieno žmogaus vertybių kodeksas – žmogaus, kuris gyveno atvirai sakydamas tiesą ir nelikdamas abejingas“, – savo požiūrį į filmo herojų atskleidžia režisierius Eimantas Belickas, pristatantis dokumentinį filmą apie Juozą Tumą Vaižgantą „Tumo kodeksas“. Kokį Juozą Tumą Vaižgantą atrado filmo kūrėjai? Koks buvo atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjo vertybių kodeksas? Apie tai pokalbis studijoje su dokumentinio filmo režisieriumi E. Belicku ir scenarijaus autore Liudvika Pociūnienė.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 5 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close