captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Gintarė Minelgaitė – Dr. GoraParasit

„Populiarioji kultūra irgi yra kultūra. Tai masės kultūra. O masė yra mūsų žiūrovas, kurį mes norim pasiekti ir pakeisti. Pop kultūra man labai patinka – komiksai, geros pop žvaigždės, blogos pop žvaigždės. Tame yra labai daug reikšmės, tai dar viena kalba, kurią irgi naudoju“, –  sako performanso menininkė, aktorė, režisierė ir dizainerė Gintarė Minelgaitė, kurianti Dr. GoraParasit vardu.
Gintarė Minelgaitė. Asmeninio archyvo nuotr.
Gintarė Minelgaitė. Asmeninio archyvo nuotr.

„Salomėjos Neries atvejis suteikia progą kalbėti apie pagarbą sau ir kitam, apsisprendimo laisvę, baimę ir drąsą, laisvę ir jos kainą. Visuomenės brandą rodo jos sugebėjimas stebėti ir vertinti save. George‘as Orwellas yra sakęs, kad efektyviausias būdas sunaikinti žmones yra nesuteikti jiems galimybės suprasti savo istorijos“, –  sako Eglė Grėbliauskaitė, pristatanti instaliaciją viešose Vilniaus erdvėse „Į šaltą mūrą atsitrenkus/iš savo sapno nubudau“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Šiandienis ekologizmas – masinės kultūros reiškinys, kupinas mitų ir agresijos. Švarios sengirės mitas kuria vertybinę painiavą, kurioje neršia naujieji politinio populizmo pranašai“, – apie kintančius santykius su gamta komentare kalba menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Populiarioji kultūra irgi yra kultūra. Tai masės kultūra. O masė yra mūsų žiūrovas, kurį mes norim pasiekti ir pakeisti. Pop kultūra man labai patinka – komiksai, geros pop žvaigždės, blogos pop žvaigždės. Tame yra labai daug reikšmės, tai dar viena kalba, kurią irgi naudoju“, – sako performanso menininkė, aktorė, režisierė ir dizainerė Gintarė Minelgaitė, kurianti Dr. GoraParasit vardu. Kalbėdama apie performanso meną, G. Minelgaitė sako, jog tai svarbi meno forma, pasakanti labai daug apie dabartį, žmogaus santykį su politiniais įvykiais: „tuo gali užsiimti ne tik performatyvius menus praktikuojantis kūrėjas, tą gali daryti bet kas, savo nuomonę gali reikšti bet kas. Ir ta nuomonė yra labai svarbi“.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gruodžio 4 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close