captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Prieš tris ketvirčius amžiaus rampos šviesą išvydo Juozo Pakalnio „Sužadėtinė“. Tai buvo pirmasis didelis lietuviško baleto pastatymas, o jo premjera – džiugi šventė. Apie Juozo Pakalnio scenos veikalą – pirmadienio viktorinoje.  
Juliaus Kalinsko nuotr.
Juliaus Kalinsko nuotr.

Prasidėjus žiemai, vis labiau artėja prasmingiausių bei stebuklingiausių švenčių metas. Klaipėdos koncertų salė jį pasitinka festivaliu „Salve Muzika“. „Šventinės klasikos koncertai suteiks atgaivą sielai, apgaubs ramybe ir palaima, pripildys džiugesio ir vilties“, – įsitikinusi festivalio programą sudariusi Klaipėdos koncertų salės direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai, kompozitorė Loreta Narvilaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Vietos dvasią ir charakterį atspindinčias naujas poezijos knygas apžvelgia literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis. Tai – vilniečio Juozo Žitkausko „Sakyciniai ir pilniavociniai“, kurioje eilėraščių subjektas kalbasi su gimtojo Kapčiamiesčio ir jo apylinkių gamta bei kitais žmonėmis, ir Kupiškio krašto poetės Aušros Uldukienės nostalgiškas eilėraščių rinkinys „Spalvų išlydėtoja“ apie prarastas vaikystės vietas.

Prieš 75-erius metus, 1943-iųjų gruodžio 4-ąją, rampos šviesą išvydo Juozo Pakalnio „Sužadėtinė“. Tai buvo pirmasis didelis lietuviško baleto pastatymas, o jo premjera – džiugi šventė. Dešimtmečiu anksčiau parodyti trys pirmieji nacionaliniai baletai buvo vienaveiksmiai ir nesiužetiniai, labiau panašūs į baleto vakarus, o „Sužadėtinė“ – pirmasis nacionalinis siužetinis (net penkių veiksmų) baleto pastatymas. Apie Juozo Pakalnio scenos veikalą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ gruodžio 3 d., pirmadienį, nuo 8.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close