captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: literatūros apžvalgininkas, vertėjas Marius Burokas

Literatūros kritikams skiriama V. Kubiliaus premija šiemet įteikta literatūros apžvalgininkui, poetui, vertėjui Mariui Burokui. Su juo pasidairysime po literatūros ir leidybos pasaulį. Kas lemia literatūros madas? Ko jis pasigenda mūsų literatūros panoramoje?  
Benedikto Januševičiaus nuotr.
Benedikto Januševičiaus nuotr.

„Kurti filmą apie ikoną, tokio svorio asmenybę be galo sunku. Filmo lobiu tapo Zikaro muziejaus vadovė Rasa. Fantastiška gidė, visa galva panirusi į Zikaro gyvenimą. Daug žmonių pažiūrėję filmą užsinori važiuoti į Kauną ir susitikti Rasą“, – pasakoja režisierius Linas Mikuta, sukūręs dokumentinį filmą „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas“.

„Kritika turi skirtingas intencijas. Aš rašau kritiškai, nes man skauda dėl daugelio neigiamų dalykų, kuriuos matau mūsų visuomenėje“, –  sako rašytoja Giedra Radvilavičiūtė. Jos knyga „Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

„Visada jutau, kaip laikas slysta tarp pirštų, o tapant  tas jausmas dingsta, laikas sustoja“, – pastebi Nacionalinės premijos laureatas, menininkas Gintaras Makarevičius,  kurio tapybos paroda atidaryta sostinės galerijoje „Meno niša“.

„Šiandienis ekologizmas – masinės kultūros reiškinys, kupinas mitų ir agresijos. Švarios sengirės mitas kuria vertybinę painiavą, kurioje neršia naujieji politinio populizmo pranašai“, – apie kintančius santykius su gamta komentare kalba menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„Viena iš pagrindinių krypčių, kur juda visas pasaulis, ekologija. Kasdienybė, kai nusiperki daiktą, jį išpakuoji ir pakuotę išmeti, keičiasi. O mano sumanymas – žvilgsnis į priekį: kaip pakuotė atrodys ateityje“, – sako dizaineris Edmundas Jankauskas, už dizaino projektą LIFI pelnęs prestižinį „Red Dot Design Award“ apdovanojimą.

„Kritikams reikėtų skirti daugiau premijų, gal tada kritikos situacija pagerėtų. Dabar literatūros masyvas nustelbia kritiką, kuri turėtų tą masyvą struktūrizuoti, apie jį kalbėti“, – sako literatūros kritikams skiriamos V. Kubiliaus premijos laureatas apžvalgininkas, poetas, vertėjas M. Burokas.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 1 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 2 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close