captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino filmams kuriama muzika ir jos perkėlimas į koncertų sales

Vilniaus universiteto chorai naują sezoną pradėjo specialiu koncertu – kelione per muzikos epochas. Viena iš šios kelionės stotelių – kompozitoriaus Howardo Shore‘o filmui „Žiedų valdovas“ sukurta muzika, kurią atliko mišrus VU choras „Gaudeamus“. O gruodžio 8–9 dienomis „Gaudeamus“ visą šios kino juostos muziką Šv. Jonų bažnyčioje atliks kartu su orkestru iš Lvovo LUMOS.  
AFP/Scanpix nuotr. Kadras iš filmo „Žiedų valdovas“
AFP/Scanpix nuotr. Kadras iš filmo „Žiedų valdovas“

„Man atrodo, animacija apskritai yra neįtikėtino kantrumo žmonių kūrybinė sritis. Kita vertus, lėlinė animacija yra net šiek tiek greitesnė nei pieštinė animacija, nes didžiausias darbas yra būtent kuriant lėles ir  scenografiją. Bet vėliau bent jau nereikia perpiešinėti kiekvieno kadro – 24 paveikslėlių sekundei“, – pastebi lėlinės animacijos filmo „Paskutinė stotelė – Mėnulis“, nominuoto Europos animacijos apdovanojimuose „Emile“, prodiuserė Agnė Adomėnė.

Kultūros savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga. 

Vilniaus universiteto chorai naują sezoną pradėjo specialiu koncertu – kelione per muzikos epochas. Viena iš šios kelionės stotelių – kompozitoriaus Howardo Shore‘o filmui „Žiedų valdovas“ sukurta muzika, kurią atliko mišrus VU choras „Gaudeamus“. Kompozicijas iš kino juostos choristai jau giedojo rugsėjį į Lietuvą atvykusiam „Žiedų valdovo“ aktoriui Johnui Rhysui-Daviesui, filme sukūrusiam nykštuko Gimlio vaidmenį. O gruodžio 8–9 dienomis „Gaudeamus“ visą šios kino juostos muziką Šv. Jonų bažnyčioje atliks kartu su orkestru iš Lvovo LUMOS. Apie šį koncertą, specialiai kino filmams kuriamą muziką ir jos perkėlimą į koncertų sales studijoje kalbėsime su VU chorų vadove Rasa Gelgotiene, kompozitoriumi Jonu Jurkūnu ir choristu Vytautu Žalandausku.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

„Ryto allegro“ lapkričio 29 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...