captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie lietuviškas vietas Amerikoje

„Dalis mūsų istorijos liko už valstybės sienų. Vietovardžiai ir amžino poilsio vietos, rūmai ir dvarai, bažnyčios ir parkai... Vokiečiai, lenkai, žydai lanko su jų istorija susijusias vietas, tarp jų ir esančias Lietuvoje, tačiau patys lietuviai dar nėra atradę savojo paveldo užjūriuose“, – „Lietuvos žinioms“ sakė iniciatyvos „Gabalėliai Lietuvos“ autorius Augustinas Žemaitis.  
Iniciatyvos „Gabalėliai Lietuvos“ autorius Augustinas Žemaitis. Vidmanto Balkūno nuotr.
Iniciatyvos „Gabalėliai Lietuvos“ autorius Augustinas Žemaitis. Vidmanto Balkūno nuotr.

„Prisimenant šių dienų aktualijas ir žiniasklaidoje plačiai afišuojamas antraštes, įkalinimo įstaigoje visas dėmesys fokusuojamas ties kriminaline subkultūra ir joje tarpstančiu vyriškumu. Labai pravartu tyrinėti tą subkultūrą, nes nežinant jos ypatumų, sunkų kažką pakeisti. Vienas iš būdų suvaldyti kriminalinį vyriškumą – per meninę veiklą", – sako Renata Obcarskė, VDA parodų salėje „Titanikas" pristatanti savo meninį tyrimą „Įkalintas vyriškumas“.

Mėnesinio kultūros ir meno žurnalo „Nemunas“ apžvalga.

Apie istorijos labirintus ir fantomus savo komentare „Kasetė atminčiai atgauti“ svarsto literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas.

„Dalis mūsų istorijos liko už valstybės sienų. Vietovardžiai ir amžino poilsio vietos, rūmai ir dvarai, bažnyčios ir parkai... Vokiečiai, lenkai, žydai lanko su jų istorija susijusias vietas, tarp jų ir esančias Lietuvoje, tačiau patys lietuviai dar nėra atradę savojo paveldo užjūriuose“, – „Lietuvos žinioms“ sakė iniciatyvos „Gabalėliai Lietuvos“ autorius Augustinas Žemaitis. „Turėjome aplankyti, nufotografuoti, sužymėti, aptarti su Amerikos lietuviais per 300 lietuviškų vietų 105 miestuose. Aplankyti 11 valstijų nebuvo taip sunku, man įprasta keliauti aktyviai, rinkti informaciją apie užsienio šalis“. Projekto „Tikslas – Amerika“ bendraautorė Aistė Žemaitienė siūlo negalvoti, kad turite viso pasaulio laiką: „taip nėra, jei kažką galite padaryti dabar, tai ir darykite“ (bznstart.lt). Pokalbis apie lietuviškas vietas Amerikoje su A. Žemaičiu ir A. Žemaitiene.

Ved. Juta Liutkevičiūtė. 

„Ryto allegro“ lapkričio 27 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...