captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: ką rodo naujausia planetos sveikatos ataskaita?

Pasaulio gamtos fondas šių metų ataskaitoje apie gyvosios gamtos būklę „The Living Planet Report 2018“ skelbia, kad nuo 1970-ųjų stuburinių gyvūnų – žinduolių, paukščių, roplių ir varliagyvių – pasaulyje vidutiniškai sumažėjo dviem trečdaliais.
Panda zoologijos sode Kinijoje. Pixabay nuotr.
Panda zoologijos sode Kinijoje. Pixabay nuotr.

„Dabartiniais skaičiavimais, padėtis prasčiausia tropiniuose regionuose. Gyvūnų populiacijos ten yra susitraukusios daugiau beveik 90 proc. Taip yra dėl nuskurdinto dirvožemio ir prarastų gamtinių buveinių“, – sako vienas iš ataskaitos autorių dr. Robinas Freemanas iš Londono zoologijos draugijos.

Prie dokumento dirbo beveik šešios dešimtys įvairių organizacijų ekspertų, kurie savo išvadų nevynioja į vatą. Jie teigia, kad šios tendencijos kelia grėsmę pačios žmonijos išlikimui ir mes galime būti paskutinė planetos karta, kuri dar gali kažką pakeisti teigiama linkme.

„Tikiu, kad esame pakankamai išmintingi, kad ne tik patys išliktume, bet ir leistume gamtai klestėti. Kai kurie tam būtini sprendimai yra žinomi, – tikina Pasaulio gamtos fondo specialistė dr. Rosamunde Almond. – Bet būtina veikti nedelsiant.“

Pokalbis su dviem ataskaitos rengėjais laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, lapkričio 26 d., 16.30 val. per LRT RADIJĄ. Kartojama antradieniais 04.05 val. ir sekmadieniais 06.30 val. 

Autorė Vaida Pilibaitytė.  

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...