captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – lėlių teatro kūrėjas Rimas Driežis

„Požiūris, kad lėlių teatras skirtas tik vaikams keičiasi, bet įveikti žiūrovų inerciją trukdo ir mūsų kalba. Teturim vieną žodį „lėlė“, kuriuo vadinam ir žaislą, ir teatrinę lėlę. Tad ir lėlių teatras žiūrovams asocijuojasi su tuo, kas nerimta, iš ko išaugama“, – pastebi lėlių teatro dailininkas, režisierius, metraštininkas Rimas Driežis.  
15min/Scanpix nuotr.
15min/Scanpix nuotr.

In memoriam Eimuntas Nekrošius. „Lietuvos teatro auksiniai laikai susieti su Eimuntu Nekrošiumi. Nežinau, ką mes visi veiksime be jo“, – sako aktorius Vladas Bagdonas.

„Pasaulyje didėja įtampa. Dešiniosios jėgos, manipuliuodamos pabėgėlių tema, pradeda kištis į visuomenės gyvenimą, Vokietijos mokyklose jau šalinami kairiųjų pažiūrų mokytojai. Mes prisimename kaip žlugo Veimaro respublika 1933 metais. Tačiau istorija niekada nesikartoja vienodai“, – sako Vokietijos istorikas, kino režisierius ir prodiuseris Felixas Molleris, savo filmuose dažnai pasakojantis apie Trečiojo reicho laikotarpį.

„Nesijaučiu Lietuvoje blogai gyvenantis, čia yra mano namai, mano pasaulio centras. Ir kada pradedame save menkinti, kada mums atrodo, jog kažkokio personažo ar tituluotos asmenybės atvykimas į Lietuvą suteikia mums tam tikrą savimonės padidinimą, – man tai yra juokinga“, – sako rašytojas Herkus Kunčius, kurio „Lietuviškos apybraižos“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Apie istorijos labirintus ir fantomus savo komentare „Kasetė atminčiai atgauti“ svarsto literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas.

„Santykį su istorija permąstančios parodos, kurių jau atsiranda mažesniuose miestuose, neįvyktų Taline“, – sako estų menotyrininkė Heie Treier. Audros Girijotės pasakojimas apie aktualiąją Estijos kultūrą.

„Dabartinis laikas nebeleidžia sėsliai kurti. Ta migracija, kai kūrėjas dirba ir skuba, nes jo jau laukia spektaklis kitame teatre, aplinkybės nebeleidžia nuglostyti, užauginti spektaklio“, – pastebi Vilniaus teatro „Lėlė“ kūrėjas Rimas Driežis. Ilgojoje laidos dalyje su dailininku ir režisieriumi keliausime po lėlių teatro istoriją atskleidžiančią parodą „Dailė lėlių teatre“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 24 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 25 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close