captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar vis dar aktualus Didžiųjų kalbos klaidų sąrašas?

„Kalba priklauso ne vien profesoriams, akademikams, mokslų daktarams, ji priklauso tautai. Todėl apie ją turėtų spręsti ne vien jie, <...> o platesni sluoksniai žmonių, vienaip ar kitaip susijusių su kalba“, – dar būdamas kandidatu į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko postą yra sakęs dabartinis šios institucijos vadovas Audrys Antanaitis. 
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis

Minint 167-ąjį dr. Jono Basanavičiaus gimtadienį, aikštėje priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją Vilniuje bus atidengtas paminklas tautos patriarchui. Ką apie dr. J. Basanavičiaus įamžinimą sostinėje Lietuvai minint valstybingumo 100-ąsias metines mano senieji Vilniečių ainių klubo nariai, muzikologės ir klubo narės Jūratės Burokaitės mintys.

Literatūros mėnraščio „Metai“ naujausio numerio apžvalga su žurnalo vyriausiuoju redaktoriumi Antanu Šimkumi.

„Jaunimui labai svarbu geri mokytojai. Man su jais pasisekė, muzikos mokykloje labai geri jauni mokytojai, o auklėtoja, teatro mokytoja Rasa Atkočiūnienė mane sudomino teatru ir jos dėka dalyvauju skaitovų konkursuose ir net žadu su teatru sieti ateitį“, – sako dvyliktokas Gabrielius Verdingas.

„Kalba priklauso ne vien profesoriams, akademikams, mokslų daktarams, ji priklauso tautai. Todėl apie ją turėtų spręsti ne vien jie, <...> o platesni sluoksniai žmonių, vienaip ar kitaip susijusių su kalba“, – dar būdamas kandidatu į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko postą yra sakęs dabartinis šios institucijos vadovas Audrys Antanaitis. Ar kalbą nuo kitų kalbų agresyvių įtakų gali apsaugoti Didžiųjų kalbos klaidų sąrašas, anot kai kurių kalbininkų, jau pasenęs dokumentas? Ar reikia keisti Didžiųjų kalbos klaidų sąrašo statusą? Gal apskritai jo atsisakyti? Remdamasi Didžiųjų kalbos klaidų sąrašu, kaip instrumentu, Valstybinė kalbos inspekcija dabar gali taikyti baudas kalbos normų pažeidėjams. Ar norintiems vystyti ir puoselėti lietuvių kalbą reikia priminti – egzistuoja sąrašas, grės baudos. Apie tai, ar vis dar aktualus Didžiųjų kalbos klaidų sąrašas, pokalbis studijoje su VLKK pirmininku Audriu Antanaičiu ir visuomenės veikėju, laidų vedėju Algiu Ramanausku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 23 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close