captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“. Redaktorė ir vertėja Bronė Balčienė: esu latvių literatūros patriotė

„Perskaičiau romaną vienu atsikvėpimu ir supratau, kad tai mano knyga, labai man artima ir brangi“, – pasakoja redaktorė ir vertėja Bronė Balčienė, išvertusi į lietuvių kalbą naujausią garsios latvių rašytojos Dainos Avotinos kūrinį „Anyta“.

„Viena iš pagrindinių krypčių, kur visas pasaulis juda, tai ekologija. Mano projektas yra žvilgsnis į ateitį – kaip pakuotė atrodys ateityje. Pakuotės apibrėžimas, kai nusiperki daiktą, jį išpakuoji ir išmeti pakuotę, jau dabar po truputį keičiasi, bet ateityje, mano požiūriu, pakuotė susijungs su pačiu produktu", – sako dizaineris Edmundas Jankauskas, už savo projektą LIFI pelnęs prestižinį „Red Dot Desing Award“ apdovanojimą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje pagrindinė tema – vengrų kompozitorius György Kurtág ir jo naujos ir kol kas vienintelės operos premjera, sulaukusi entuziastingų atsiliepimų.

„Esu didžiausia latvių literatūros ir apskritai Latvijos patriotė. Gal todėl, kad užaugau prie pat sienos, prie Nemunėlio, kur žaisdavom ir pešdavomės su latviukais, latvių kalba yra mano vaikystės kalba. Perskaičiau romaną vienu atsikvėpimu ir supratau, kad tai mano knyga, labai man artima ir brangi“, – pasakoja redaktorė ir vertėja Bronė Balčienė, išvertusi Dainos Avotinos kūrinį „Anyta“, kuriame jautriai atskleidžiamas  paprastos moters likimas lemtingų Latvijai ir Lietuvai – XX a istorinių įvykių fone. Apie naujausią garsios latvių rašytojos romaną, jo vertimo subtilybes, Dainos Avotinos nuopelnus lietuvių literatūrai ir latvių literatūros vertimų į lietuvių kalbą situaciją pokalbis su B. Balčiene.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ lapkričio 22 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close