captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: kada ir kokiems žmonėms gresia perdegimas?

Perdegimo sindromas neatsiranda iš niekur. Žmogus jaučia ilgą laiką simptomus, į kuriuos pradžioje nekreipia dėmesio. Tie simptomai gilėja, galiausiai prasideda nebekontroliuojami dalykai, kurie arba atgina pas gydytoją, arba žmogus nubloškiamas į sudėtingą psichologinę būseną, kai žmogus ima gerti ar net žudosi.

Perdegimo sindromą gali sukelti ilgalaikis stresas, didelis darbo krūvis, įtampa, emocinis ir fizinis nuovargis. Kai šios būklės tęsiasi ilgą laiką, žmogus nebesugeba rasti pusiausvyros, nepavyksta dirbti įprasto darbo, jaučiasi prislėgtas ir bejėgis. Perdegti rizikos turi tų profesijų žmonės, kurie dirba su kitais žmonėmis – gydytojai, mokytojai, gelbėtojai, kunigai. Kaip atpažinti, kad kažkas svarbaus gyvenime yra blogai, kaip atpažinti, kad gresia perdegimas ir kokia pagalba yra siūloma laidoje papasakos psichoterapeutė Daiva Balčiūnienė, Medicininių tyrimų laboratorijos vadovė Jekaterina Kalinienė. Apie naują paslaugą – psichologinę pagalbą medicinos darbuotojams – laidoje paaiškins Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų medicinos psichologė Žydrūnė Kaklauskaitė: „Iki 55 proc. medicinos darbuotojų yra patyrę profesinio perdegimo simptomų. Jiems reikia palaikymo, kad jaustųsi gerai, žinotų apie galimybę išsipasakoti.“

Laidos pabaigoje – apie maisto produktus, kurių rekomenduojama valgyti atšalus orams. Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Kunčienė.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ trečiadienį, lapkričio 21 d., 16.30 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...