captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų“: ar įmanoma nesimokant tėvystės įgūdžių tapti mylinčiais, jautriais, empatiškais tėvais?

Lietuva vėl susipriešinusi. Daugiau kaip mėnuo netyla ginčai dėl Kauno vaiko teisių apsaugos skyriaus pareigūnų veiksmų iš šeimos paimant du mažamečius, nes mama viešoje vietoje galimai smurtavo prieš vieną iš vaikų. Po šio atvejo paaiškėjo ir daugiau panašių istorijų. 

Akivaizdu, kad svarių argumentų atskirais atvejais turi abi pusės. Deja, atrodo, kad empatijos taip pat neretai stokoja abi pusės.

Kaip rodo 2016 m. Mičigano universiteto mokslininkų atliktas empatijos tyrimas, Lietuva tarp 63 pasaulio šalių yra pačiame lentelės gale. Ir tai, veikiausiai, yra sąlygota tiek potrauminės mūsų šalies piliečių praeities, tiek uždarumo, nenoro keistis bei mokytis. 

Šiandien mokomės ir gauname daugelio sričių išsilavinimo serfifikatus – nesvarbu, ar norime vairuoti automobilį, ar traktorių, ar siekiame karjeros bet kokioje srityje, tik štai tėvais manome, kad galime būti ir niekur nesimokę. 

Ar tikrai taip? Ko galėtume pasimokyti iš pasaulyje viena labiausiai vertinamų ir pripažintų judėjų pedagogikos?

Laidoje dalyvaus Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Pedagogikos katedros doc. dr. Sada Ramanauskienė. 

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų“ ketvirtadienį, lapkričio 22 d., 16.30 val. per LRT RADIJĄ. 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close