captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: meninis sindikatas „Bad Rabbits“

„Triušis yra simbolinis atspindys mūsų pačių, bendros jausenos ir žmogiškos psichologijos pagrindo. Kas yra triušis? Tai bailus gyvūnas. Susitaikęs ir prisitaikęs prie savo gyvenimėlio. O blogas triušis yra opozicija šitam. Tai triušis, supratęs savo bukumą ir nebenorįs toks būti“, – taip plataus meninio profilio sindikatą „Bad Rabbits“ apibūdina režisierius Agnius Jankevičius.  

Klaipėdoje vyksta „Fotografijos šventė“ – žiūrovai kviečiami išvysti tris skirtingų kartų fotomenininkų parodas. Čia veikia Remigijaus Pačėsos kūrybos retrospektyva, Jono Meko fotografijų ekspozicija, prisistato ir jaunosios kartos menininkas Augustinas Našlėnas. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Lapkričio 11 dieną Klaipėdos kultūrininkai buvusį policijos pastatą apjuosė gyva grandine. Taip jie bandė atkreipti Vyriausybės kanceliarijos dėmesį, kad apleistas Prūsijos karalystės laikus menantis pastatas galėtu tapti kultūros erdve. Apie tai – filosofo Kęsto Kirtiklio komentaras.

„Triušis yra simbolinis atspindys mūsų pačių, bendros jausenos ir žmogiškos psichologijos pagrindo. Kas yra triušis? Tai bailus gyvūnas. Susitaikęs ir prisitaikęs prie savo gyvenimėlio. Paėda kopūstų ir nieko per daug neveikia. Dar gali būti mielas. O blogas triušis yra opozicija šitam. Tai triušis, supratęs savo bukumą ir nebenorįs toks būti. Žinoma, ne tai, kad blogus darbus daro, bet tai yra kritiškas triušis. „Bad Rabbit" pasitraukia iš taikių triušių narvo, eina į apkasus ir užsiima anarchistine veikla. Pirmenybė čia teikiama formatui, kuris netelpa į jokius rėmus. Iš pat pradžių pabrėžiau, kad jokiu būdu aš nesiekiu ir nenoriu iš „Bad Rabbits" kurti teatro. Teatro su repertuaru ir pan. Sakau, neduok Dieve, įsivelti į visą šitą teatrinį ratą“, – sako „Bad Rabbits“ idėjinis vadovas, režisierius Agnius Jankevičius. Apie plataus meninio profilio sindikato veiklą ir tikslus studijoje kalbėsimės su „Bad Rabbits“ nariais, aktoriais Jurgiu Marčėnu ir Giedre Kriaučionyte. 

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ lapkričio 20 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close