captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: koks laikas – vasaros ar žiemos – labiausiai tiktų Lietuvai?

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse, rengiamasi sprendimui, kurį – vasaros ar žiemos – laiką pasirinkti kaip nuolatinį, atsisakius sezoninio laiko keitimo. Šiuo metu šalyje vyksta visuomenės nuomonės tyrimas, o lapkričio 19 d. prasidės viešosios konsultacijos, kuriose dalyvaus ministerijos bei suinteresuotos šalys, socialiniai partneriai. Viešosios konsultacijos tikslas – surinkti nuomones ir argumentus, kuris sezoninis laikas (vasaros ar žiemos) turėtų būti pasirinktas, išgirsti pasiūlymus, kaip prisitaikyti prie būsimų pokyčių.  
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Prieš 30 metų, 1988 m. lapkričio 18 d., Sąjūdžio ir visuomenės spaudžiama LSSR Aukščiausioji Taryba pripažino lietuvių kalbą valstybine – tuometinės sovietinės Lietuvos Konstitucija buvo papildyta straipsniu, įteisinančiu lietuvių kalbos vartojimą viešojo gyvenimo srityse. Lapkričio 19 d., pirmadienį, Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija organizuoja konferenciją „Atkurtam valstybinės lietuvių kalbos statusui – 30“.

Nuo lapkričio 19 d. neterminuotas pedagogų streikas planuojamas dar 50 dešimtyje mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų. Streikuojantieji teigia, kad rugsėjį įvesta etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, ministerija nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu.

Ką valgome pusryčiams, kokios kitų tautų tradicijos ir kaip jos keičiasi – tuo domėjosi Rūta Dambravaitė.

,Delfi.lt apžvalgininko Ramūno Bogdano komentaras. Orai. Dienos renginiai.

Ved. Giedrė Čiužaitė. Red. Saulius Liauksminas. 

„Ryto garsai“ – lapkričio 19 d., pirmadienį, nuo 06.30 iki 09.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close