captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Paraštės“: giliau kasdieninių interneto paieškų arba kur internete slypi samdomi žudikai, narkotikai ir kitos tamsiausios nusikalstamo pasaulio veiklos

Internetas – XXI amžiuje nė nereikia aiškinti, kas tai yra. Dažniausiai jo pagalba pasiekiama reikiama informacija, bendraujama, dirbama, leidžiamas laisvalaikis. Tam tikroms grupuotėms, visuomenei nematoma interneto dalis tai galimybė anonimiškai vykdyti nusikalstamą veiklą. 
deepwebtech.com nuotr.
deepwebtech.com nuotr.

Paradoksalu, tačiau gilusis internetas (ang. Deep Web) buvo sukurtas 1990 m. kariškių kriptografų tam, kad toje erdvėje saugiai galėtų jaustis žurnalistai, mokslininkai, valdžios agentai, kriminalistai ir kiti, kuriems buvo reikalinga suteikti anonimiškumą. Įprasta, jog ten, kur gera, užsiveis ir parazitai. Taip gimė nepamatuojama nusikaltimų irštva internete, prie kurios gali prisijungti kiekvienas, turintis reikiamą programinę įrangą. Prisijungęs prie neaprėpiamo informacijos lauko, gerai panaršęs gali įsigyti narkotikų, ginklų, užsakyti žmogžudystę ir dar daug bjaurių dalykų.

Į gilią ir tamsią interneto pusę žvelgsime su „Tesonet“ informacinio saugumo ekspertu Andriumi Ribinsku, kriminalinį Lietuvos kontekstą šiose platformose apžvelgsime kartu su nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimų vadovu Donatu Mažeika, žiauraus (tiesiogine to žodžio prasme) turinio žalą psichikai su psichologe Rosita Pipiriene.

Ved. Tomas Lukaševičius.

„Paraštės“ – lapkričio 18 d., sekmadienį, 22.07 per LRT RADIJĄ.

https://www.facebook.com/parastes/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close