captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: tapytojas Vilmantas Marcinkevičius

„Reikia turėti savyje teigiamo cinizmo. Ypač meno pasaulyje visada atsiras patarėjų, kurie tave gali auklėti iki pat senatvės. Bet talentingas menininkas neturi sekti tendencijomis. Jis turi kurti tendencijas“, – sako tapytojas Vilmantas Marcinkevičius.  
Tapytojas Vilmantas Marcinkevičius.
Tapytojas Vilmantas Marcinkevičius.

„Bijojau lipti į seną, nes praradau pasitikėjimą. Bijojau didelių vaidmenų, bet sutikau daug nuoširdžių, karštai ieškančių aktorių. Ir štai vėl įsibėgėjau“, – sako aktorius Valentinas Masalskis, vaidinantis paties režisuotame spektaklyje „Raudona“. Pjesės centre – viena ryškiausių XX amžiaus šiuolaikinio meno asmenybių Markas Rothko.

Kaip Europoje minimos kompozitoriaus Džoakino Rosinio 150-osios mirties metinės? Kaip Tailande atsirado daugiau laisvės kūrybai? Apie tai – užsienio kultūros naujienose.

„Kūryba – gyvenimo fragmentus, išgyvenimus surišanti kelionė laiku. Kad ir kokia forma kalbėčiau, mano darbuose alsuoja tai, kas brangiausia – prisiminimai“, – pasakoja menininkė Zita Inčirauskienė, kviečianti į parodą „AsMeniškumai“ sostinės „Artifex“ galerijoje. 

Praėjusį sekmadienį Klaipėdos kultūrininkai buvusį policijos pastatą apjuosė gyva grandine. Taip jie bandė atkreipti Vyriausybės kanceliarijos dėmesį, kad apleistas Prūsijos karalystės laikus menantis pastatas galėtu tapti kultūros erdve. Apie tai – filosofo Kęsto Kirtiklio komentaras.

Sekmadienį valstybės šimtmetį minės kaimynė Latvija. Į šiuolaikinę Latviją pažvelgsim jauno kūrėjo akimis. Šiuolaikinio meno kuratorė Inga Lacė organizuoja festivalį „Išgyvenimo rinkinys“. Šiemet jo centre – migracija, nacionalizmas ir tolerancija. 

„Išėjimas į pasaulį ir jo atradimas – viena iš Jaunojo tapytojo prizo vertybių. Visi tie namie suformuoti kriterijai, visas tas elitiškumas pasirodo kitomis spalvomis“, – sako tapytojas Vilmantas Marcinkevičius, prieš dešimtmetį pradėjęs rengti jauniems dailininkams skirtą konkursą. Šiuo metu vyksta Jaunojo tapytojo prizo dešimtmečiui skirtos parodos. Tarp jų – „Peržengti ribą“, kur V. Marcinkevičius rodo savo ankstyvuosius darbus.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 17 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 18 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close